Akıllı Telefonlarrealme

Dünyada Bir İlk! 125Wat’lı Realme Race Resmen Onaylandı(Resim)

Dünyanın en hızlı büyüyen şirketlerinden Realme, çıktığı günden bu yana akıllı telefon pazarında bir hayli ses getirdi. Her cebe uygun telefonları ile rekabet eden Çinli üretici, şimdi de 2021’in en iddialı modellerinden birini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Realme Race tekrar görüldü

Son birkaç aydır defalarca kez sızıntılarına denk geldiğimiz Realme Race, elde edilen verilere göre şirket tarihindeki en yüksek özellikler ile donatılacak. Şimdi yabancı kaynaklar, merakla  beklenen bu telefonun bir dizi kimlik görüntüsünü ortaya çıkarıyor. Hadi gelin göz atalım;

Realme Race

Yukarıda ortaya çıkan kimlik fotoğrafına göre Realme, yeni amiral gemisinde de genel tasarımını korumaya devam edecek. Ekranın sol üst köşesinde delikli bir ön kameraya yer verecek olan şirket, arka tarafta da sola yerleştirilmiş dörtlü kamera kurulumunu barındıracak.

160Hz ekran yenileme hızı

Realme Race’in, pek çok açıdan farklı olacağını gösteren sızıntılar var. 3200 x 1400 piksel çözünürlükte olması beklenen bu telefonun, 160Hz gibi çılgın bir yenileme hızını destekleyeceği de söyleniyor. Zira daha önce çıkan raporlarda bunu açık bir şekilde gösteriyor.

Realme Race

Gücünü Snapdragon 888’den alacak olan Realme Race, son derece yüksek bir performansa sahip olacak. LPDDR5 destekli 12GB RAM’e sahip olan bu telefon, 125Wat hızlı şarjı ve 5.000 mAh’lik piliyle de dillerden düşmeyecek.

Dünyanın ilk 125Wat hızlı şarj teknolojisini sunacak olan Realme, 4.000 mAh’lik bir pili sadece 20 dakikada tamamen şarj etmeye olanak tanıyor. Aynı zamanda 5 dakikalık dolumla da bu seviye, 0’dan 41’e ulaşabiliyor. Yani mutfakta bir kahve yapıncaya dek piliniz, yarıya kadar dolmuş olacak.

Gel gelelim kamera özelliklerine. Realme’nin yeni performans canavarı, fotoğraf çekme açısından da pişman etmeyecek. 64 megapiksellik ana kamera ile donatılacak olan bu telefona; 13+13 megapiksellik güçlü lensler eşlik edecek.

Çıkış tarihi ile ilgili konuşacak olursak, bununla ilgili de elimizde resmi raporlar var. Daha önce bir takım açıklamalar yapan Realme Başkanı Xu Qi, yeni amiral gemisinin Mart ayında resmiyet kazanacağını belirtti. Bu, Çin’de gerçekleştirilen yılbaşı tatilinden sonra piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Bakalım Realme, yeni amiral gemisiyle adını tekrardan duyurabilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu