Güncel Haberler

Dünyanın oyun yıldızı şirketine siber saldırı! 1TB veri çalındı mı ?

Electronics Art Şirketine Siber Saldırı. Kullanıcıların verilerinin çalındığına dair iddialar var.

Dünyanın oyun yıldızı olarak gözüken şirketler arasında olan ABD’de kurulu olan Electronics Art şirketine Bilgisayar Korsanları tarafından 1TB veriye yakın bir saldırı gerçekleştirildiği yayıldı. Son dakika gelen bu şok olaydan sonra Electronics Art resmi bir açıklama yayınladı.

Dünyanın oyun yıldızı şirketine dev saldırı

Dünyanın oyun yıldızı şirketine siber saldırıda verilerin çalınmadığını belirtti.

Electronics Art şirketi, yapılan saldırının veri saldırısı olmasına rağmen çalınan veri yerine değer kaybettiği bir saldırı olduğunu öne sürdü. Araştırmalarını devam ettiği bu alanda kimin izinsiz giriş yaptığı hakkında yoğun bir soruşturma süreci başlatıldığı belirtildi.

Electronics Art Saldırı

Bazı oyun verileri indirilme ihtimali bulunuyor.

Açıklamalardan Vice Haber sitesi tarafından bu yayınlanmasıyla birlikte Fifa 21 gibi geniş çaplı yatırımlar alan oyunların verilerinin indirildiği iddia edildi. Oyun için kullanılan Frostbite kaynaklı profillerin kaynak kodları indirildiğini düşünülüyor.

electronics art siber şok

Aynı saldırıdan 2 defa daha yaşandı.

Capcom şirketine bilindiği üzere geçen yıl kasım aylarında 300.000 kişinin verisi çalındığı biliniyordu. Bunların açık ihale ile satışa sunulduğu fidye yazılımlara uğramışlardı. Ayriyeten Şubat ayında da CD Projekt Red şirketi de oyunun kaynak kodlarının çalınması ile fidye yazılımı saldırısına uğramışlardı.

Fifa 21 verileri çalındı.

Hisselerde Düşüş yaşandı.

Electronics Art bu konudan dolayı ve güven düşüşü problemi nedeniyle hisselerinden bir gerileme yaşadı. %2,4 bir oranla düşüş yaşayan şirketin hisse değeri 142,31 Dolar kadar bir değere indi.

 

YENİ GEZEGEN KEŞFEDİLDİ. DÜNYA İLE AYNI

TEKNOIXIR INSTAGRAM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu