Akıllı Telefonlar

DxOMark Açıkladı! Axon 20 Ekran Altı Ön Kamerasıyla Tam Bir Hayal Kırıklığı :(

Dünyanın ekran altı ön kameralı ilk telefonu ZTE Axon 20 5G'nin DxOMark skoru açıklandı! Sonuç tam bir hayal kırıklığı...

Çin merkezli köklü üreticilerden ZTE geçtiğimiz yıl akıllı telefon sektöründe birçok şeyi değiştirecek modelini tanıtmıştı. Yıllardır birçok üreticinin üzerinde çalıştığı ekran altı kamera teknolojisini gerçek kılan şirket, Axon 20 5G modeliyle milyonların dikkatini çekmişti. Her ne kadar orta segment bir model olsa da yüksek fiyattan satışa çıkan ve buna rağmen kendi iç pazarında dakikalar içerisinde tükenen telefon, bugün ortaya çıkan DxOMark skoruyla hayal kırıklığını nirvanasını yaşattı. DxOMark’ın ön kamera testlerine dahil olan telefon, bu testten en düşük puanı alan ikinci cihaz oldu.

under screen camera

ZTE Axon 20 5G DxOMark Selfie’den 26 Puan Aldı

Kağıt üzerinde f/2.0 diyafram açıklığına sahip 32MP çözünürlükte bir ön kameraya sahip olan ZTE Axon 20 5G, ekran altında yer almasıyla tam bir inovasyondu. Bu durum onu pazarda eşsiz kılıyordu; ancak bugün sonuçlanan DxOMark sonucu ciddi anlamda hayal kırıklığı yaşattı. Öyle ki DxOMark tarafından yapılan ön kamera testlerinde bugüne kadar alınan en düşük puan Temmuz 2017‘de tanıtılan Intex Aqua Selfie‘ye aitti. 22 puan alan bu telefonun hemen üstündeyse 56 puanlık Meitu V6 yer alıyordu.

Screenshot 1

Axon 20 5G‘nin aldığı puan ise 4 yıl önce tanıtılan, gücünü Spreadtrum 9832A‘dan alan ve adı şanı bilinmeyen Intex Aqua Selflie‘den yalnızca 4 puan fazla. Yani ZTE’nin bu inovatif modeli DxOMark’ın ön kamera testinden yalnızca 26 puan alabildi. Bu da onu listede yer alan telefonlar arasından sondan ikinci yaptı.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu