Akıllı TelefonlarOnePlus

DxOMark: OnePlus 8T Modelinin Kamerası…

Birçok güncel cihazın kamera testini gerçekleştirip listeleyen DxOMark, bu kez de OnePlus 8T modelini değerlendirdi. İşte telefonun kamera skoru!

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında tanıtılan ve üst segment özellikler ile OnePlus cephesindeki çeşitliliği arttıran OnePlus 8T, aylar sonra DxOMark’ın kamera testlerine tabii tutuldu. Telefonun testten aldığı skor ufak çaplı hayal kırıklığına yol açarken, OnePlus 7 Pro ve 7T Pro‘nun da altında kalmasına sebebiyet verdi. Pek 8T DxOMark’ın kamera testinden kaç puan aldı?

Arka tarafta f/1.7 diyafram açıklığında 48MP çözünürlükte ana + f/2.2 diyafram açıklığında 16MP ultra geniş açılı ikinci + f/2.4 diyafram açıklığında 5MP makro üçüncü + f/2.4 diyafram açıklığında 2MP derinlik algılı dördüncü kameraya sahip olan OnePlus 8T, ön tarafta 16MP çekim yapabilen tekli kamerayı kullanıcılara sunuyor.

fgrgr

DxOMark testine göre arka tarafta 111 puan alan OnePlus 8T, listede de epey bir aşağıda kalıyor. Her ne kadar bulunduğu konumda kendi döneminin telefonları yer alsa da bu puan onu Huawei Mate 20 Pro‘nun hemen arkasına taşıyor. Ayrıca 8T’nin altında kalan modellere baktığımızda Xiaomi Mi 9, Huawei P20 Pro gibi eski cihazları görüyoruz. Listede bu puana yakın sayılabilecek güncel cihazlar LG Wing, OPPO Reno 4 Pro ve Galaxy Note 20 olarak sıralanıyor. Yani 8T tam ortada, ne kötü, ne de iyi sayılabilecek bir puana imza atıyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu