Akıllı TelefonlarSamsung

Ekran Altı Kameralı Galaxy Z Fold 3 Geliyor! Huawei Mate X2’yi Unutturacak

Huawei'nin yeni Mate X2'i tanıtmasının hemen ardından, şimdi ise Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 ortaya çıktı. 

Akıllı telefon pazarında yeni yıl heyecanı hız kesmeden devam ediyor. Bu yılın başlarında nihayet Snapdragon 888’li amiral gemilerinin bazıları ile tanışma fırsatı bulduk. Tabii önümüzdeki günlerde birkaç model daha bu gruba dahil olacak ve rekabetin dozu da artacak. Ancak en önemli sürpriz nihayet Samsung’dan gelecek. Bugün ortaya çıkan bilgilere göre Koreli üretici, bir sonraki Galaxy Z Fold 3 modelinde ekran altı kamerayı test etmeye başladı.

Galaxy Z Fold 3 Ekran Altı Kamerayla Geliyor

Geçtiğimiz ay yeni amiral gemileri Galaxy S21 serisini duyuran Samsung, birkaç orta segment telefonunu da tanıttıktan sonra, odağını şimdi de katlanabilir telefonuna çevirdi. Zira bugün ortaya çıkan sızıntılar, şirketin Galaxy Z Fold 3 üzerine çalıştığını en iyi şekilde gösteriyor.

Sektörün en tanınmış isimlerinden biri olan Ice Universe, bugün yaptığı bir paylaşım ile Galaxy Z Fold 3’ün geliştirilme aşamasında olduğunu ve birkaç detayını açıkladı. Genelde Samsung haberleriyle bilinen bu kaynak, pek çok iddiasında da yanılmıyor.

Buna göre Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonu, daya yüksek dayanıklılık ve düzlük sağlayabilen yeni nesil UTG cam teknolojisi ile donatılacak. Aynı zamanda bu ekran, S-Pen’le de uyum içerisinde olacak.

Galaxy Z Fold 3

Gel gelelim asıl meseleye. Ice Universe’ye göre Samsung, bu telefonunda dahili ve harici çift ekranlı kameraları test ediyor. Bu da; Galaxy Z Fold 3’ün dünyanın ekran altı kameralı ilk katlanabilir telefonu olacağını gösteriyor.

Tasarım Nasıl Olacak?

Galaxy Z Fold 3’ün tasarımı, daha öncede ortaya çıkan resimlere göre önceki nesle benzeyecek. Ancak arka kamera tasarımı S21 serisi gibi olacak ve iç-dış ekranların oranı da artacak. Aynı zamanda yeni nesil UTG cam sayesinde, Note serisine özgü olan S-pen kalemi de destekleyecek.

Galaxy Z Fold 3

Teknik özellikler açısından Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonu, Qualcomm’un en son amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 888’den güç alacak. 2048 x 1536 piksel çözünürlükte olması beklenen bu telefon, 120Hz yenileme hızına sahip  QXGA ekran ile donatılacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu