Akıllı Telefonlar

Ekran Altı Kameralı ZTE Axon 30 Pro Canlı Görüntüleriyle Karşımızda

Dünyanın ikinci ekran altı kameralı telefonunu duyuracak olan ZTE, Axon 30 Pro modelini canlı olarak gösterdi...

 

Akıllı telefon pazarında bir ilke imza atan ZTE, şimdi ise ikinci hamlesi için hazırlanıyor. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında Axon 20 5G modeli ile dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonunu duyuran Çinli üretici, şimdi ise ikinci ekran altı kameralı telefonu Axon 30 Pro modelini hazırlıyor.

Axon 30 Pro Görüldü

Son birkaç haftadır ciddi anlamda adından söz ettiren Axon 30 Pro, şimdi ise ZTE İş Başkanı Fly Ni tarafından yeni görüntüsüyle açığa çıkarılıyor. Fly Ni, şirketin ikinci ekran altı kameralı telefonunun gelişim aşamasındaki halini paylaşarak spoiler veriyor.

4b04a9f9 7ffb 4c26 9fee 2e44e5a17c31

Resme baktığımızda ZTE’nin ikinci nesil ekran altı kamera teknolojisinin, daha olgun bir hale getirildiğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Peki ZTE’nin yeni telefonu bizlere başka ne gibi özellikler sunacak?

Daha önce elde edilen bilgilere göre ZTE Axon 30 Pro, ekran altı kamerasına ek üstün performansıyla da adından söz ettirecek. Sektörün en iyi yonga seti Snapdragon 888 ile donatılacak olan bu telefon, kullanıcısını performans konusunda kesinlikle yarı yolda bırakmayacaktır.

Buna ek olarak cihaz, üstün lens teknolojileriyle donatılmış görüntüleme sistemi ile gelecek. Ni Fei’ye göre bu telefon, 2021’in en güçlü kameralarına sahip olacak. Zira ekran altı kamerasından da bunu anlayabilmeniz mümkün.

ZTE 3Boyutlu Işık Teknolojisini Duyuracak

Çinli teknoloji devi ZTE, bu sabah yaptığı açıklamaya göre Şanghay MWC etkinliğinde yine bir ilke imza atacak. Resmi bilgilere göre ZTE, dünyanın ilk ekran altı 3 boyutlu ışık teknolojisini duyuracak.

Ancak şirketin bir sonraki Axon 30 Pro modeli bu teknoloji ile donatılmayabilir. Zira ZTE 3 boyutlu ışık teknolojisinin henüz seri üretime geçirmedi. Bu nedenden ötürü de bir sonraki ekran altı kameralı telefon, bu teknoloji ile gelmeyebilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu