Güncel HaberlerSosyal Medya

Elon Musk Resmen Duyurdu! Bitcoin İle Tesla Araba Alınabilecek

Sosyal medyanın gündeminden bir an olsun düşmeyen Elon Musk, Twitter hesabından Tesla arabalarıyla ilgili yeni bir şey duyurdu.

Son dakika çıkan bir habere göre Elon Musk, tüketicilerin Bitcoin ile araba satın almasına izin verecek. Tesla CEO’su olan girişimci, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile bunu resmen doğruladı.

Bitcon İle Tesla Araba Alınabilecek

Bir süre önce yine gündeme gelen bu konu, Elon Musk’ın bugün ki açıklamasıyla resmiyet kazandı. Bu kapsamda değerli Kriptolardan olan Bitcoin ile Tesla marka bir araç satın alabilmek mümkün olacak.

Şubat ayında yine Twitter’da benzer bir paylaşımda bulunan Musk, kripto parayla araba alabilmenin ileri ki zamanlarda mümkün olacağını dile getirmişti. Şimdi ise bu vaatlerini gündeme sunan Musk; Bitcoin ile Tesla marka arabaların satın alınabileceğini resmi olarak açıkladı.

 Musk Bitcoin’i Dolara Çevirmeyecek

Peki Bitcoin ile ödeme yapıldıktan sonra bu paralara ne olacak? Elon bu konuya da açıklık getiriyor. Gelecek için yeni yatırımlar yapmayı planlayan Musk, Bitcoin gelirlerini dolara çevirmeyeceğini duyurdu. Bunun yerine daha fazla kazanç elde etmek için Tesla’dan gelen bu parayı bir yerlerde tutmayı planlıyor.

Şu anda Bitcoin ile araç alımları Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut. Ancak şirket önümüzdeki günlerde kapsama alanını biraz daha genişletecek. Bakalım dev girişimci kripto para ile istediği hedeflere ulaşabilecek mi?

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Musk’ın böyle bir şey yapması mantıklı geliyor mu? Yorumlarda paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu