Güncel HaberlerSosyal Medya

Elon Musk’tan Tesla Otomobilleri İçin Olay İtiraf!

SpaceX ve Tesla otomobilin sahibi olan Elon Musk, Twitter üzerinden yeni bir itirafta bulundu.

Sosyal medyanın ve dünyanın gündeminde olan Elon Musk, her geçen gün yeni bir haberiyle karşımıza çıkıyor. Özellikle kripto paralar ve Starlink uydu internetiyle adını duyduğumuz Musk, şimdi ise sahibi olduğu Tesla ile gündemde. Ancak bu haber, Tesla model otomobil sahibi olan kişileri üzebilir.

Elon Musk’tan Tesla İtirafı

Tesla otomobilin sahibi olan Elon Musk, elektrikli araçlarıyla sektöre öncülük eden şirketler arasında. Sürekli olarak ürün çeşitliliğini arttıran ve yeni otomobilleriyle karşımıza çıkan Musk, aynı zamanda mevcut araçlarını da çeşitli yazılımlar ile daha iyi hale getiriyor. İşte konumuzda tam olarak bu mevcut yazılımlarla alakalı.

Geçtiğimiz günlere Twitter hesabından bir paylaşım yapan Musk, bazı araçlarındaki FSD beta denemelerini iptal edeceğini duyurdu. Kullanıcıların yola odaklanmamasından dolayı bu özelliği iptal edecek olan Elon, güvenliği ön plana çıkaracak.

Şu an için FSD’den dolayı herhangi bir kaza meydana gelmedi. Ancak beta sürümünde olan bu test sürüşü, tam hazır olana kadar kullanıcıların denemesine sunulmayacak. Dolayısıyla mevcut kullanıcılarda artık bu özelliği erkenden kullanamayacak. Ancak akıllarda tek bir soru. Elon Musk kullanıcıların yola odaklanmadığını nereden biliyor? İşte bütün sır şimdi bozuldu.

Elon Musk Tesla

Kameralar Araç Sahiplerini İzliyor

Bazı Twitter kullanıcıları Musk’a, ”Tesla’nın araç içi kamerası kullanıcıları takip ediyor mu?” diye bir soru yöneltti. Elon ise dürüst bir şekilde bu soruyu ”Evet” olarak yanıtladı. Yani Tesla’nın içerisindeki araç içi kameralar, yolu takip ettiği gibi sürücüsünün de hareketlerini takip ediyor. İşte bu durum sosyal medyada kısa sürede tartışma konusu oldu. Çünkü hiç kimse başkası tarafından izlenmeyi ve takip edilmeyi istemez…

Hani Kameralar Etkin Değildi

Tesla, daha önce yaptığı açıklamalarda araçtaki kameranın etkin olmadığını dile getirmişti. Ancak ”sürücüsüz taksilerin” ortaya çıkmasından sonra bu kameralar tekrardan devreye girdi. Şimdi ise bazı araçlardaki kullanıcıların izlendiği resmen itiraf edildi. Gerekçe de ise Musk, araç içi güvenliği sağladıklarını belirtiyor. Yine de kullanıcılar bu durumdan pek de memnun olmuş sayılmaz. Çünkü araç içerisinde yaptığınız her bir hareket videoya alınıyor ve bu da hiç hoş karşılanacak bir şey değil. Bakalım önümüzdeki günlerde bu kameralar hakkında yeni bir yol izlenecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu