HuaweiYazılım

EMUI 11’in Toplam Kullanıcı Sayısı 100 Milyonu Aştı! Bir Sonraki Durak HarmanyOS

Huawei, bugün resmi olarak EMUI 11 kullanıcılarının 100 milyonu aştığını açıkladı. HarmanyOS'tan önceki en son sürüm!

 

Huawei, ABD yaptırımlarından dolayı Android tabanlı EMUI arayüzüne yakında veda edecek. Çinli üreticinin resmi planlamalarına göre akıllı telefonların çoğu, yeni HarmanyOS işletim sistemine geçiş yapacak. Ancak Çinli üretici bu işletim sistemine geçmeden önce mevcut EMUI 11 kullanıcılarının rakamlarını açıkladı.

EMUI 11 Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Bildiğiniz üzere Huawei, geçtiğimiz yılın Eylül ayında yeni nesil EMUI arayüzünü duyurmuştu. Mükemmel bir sistem akıcılığı sunan bu arayüz, aynı zamanda akıllı çoklu ekran işbirliğini de destekliyor.

Yarım yıllık bir sürenin ardından bugün, EMUI 11 arayüzünü kullananların sayısı resmi olarak açıklandı. Huawei resmi weibo hesabından yapılan açıklamaya göre bu arayüz, toplam 100 milyondan fazla kullanıcının telefonunda aktif olarak kullanılıyor.

Öte yandan Çinli üretici, bir sonraki durağın HarmanyOS işletim sistemi olacağına da dikkat çekti.

EMUI 11

HarmanyOS Nisan Ayında Geliyor

Güncel bilgilere göre Huawei, yeni işletim sistemi HarmanyOS’u Nisan ayında resmi olarak piyasaya sürecek. Bu güncellemeyi ilk olarak da şirketin yeni nesil katlanabilir telefonu Mate X2 alacak. Ardından diğer modellere de kademeler halinde ulaşacak.

Konuya aşina olan kişilere göre desteklenen tüm Huawei modeller, önümüzdeki günlerde  HarmanyOS’a geçiş yapacak. Bununla birlikte Android sistemine dayalı EMUI’da, yeni işletim sisteminden önceki son sürüm olarak kalacak. Yani Huawei, EMUI 11 ile birlikte Android işletim sistemine de veda edecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu