Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy A22 5G Geekbench Testinde Görüldü

Güney Kore merkezli Samsung, yeni orta segment telefonunu netleştirmeyi sürdürüyor. Galaxy A22 5G bu kez de Geekbench'de boy gösteriyor.

Orta segmente kazandırdığı “A” ve “M” serisini her geçen gün genişleten Samsung, 5G destekli telefonlarını da yavaş yavaş arttırıyor. Son olarak A72 ve A52 modelleri ile 5G destekli ürün gamını genişleten üretici, şimdi de A22 5G ile pazarda nabız yoklayacak. Hem oldukça iddialı bir donanımla, hem de bulunduğu seri itibariyle başarılı bir fiyatla gelmesi beklenen Samsung Galaxy A22 5G Geekbench testinde karşımıza çıktı.

Galaxy A22 5G

Galaxy A22 5G bu kez de Geekbench’de

Daha birkaç gün önce tasarımsal olarak görülen ve tanıtım tarihinin yaklaştığı söylenen Samsung Galaxy A22 5G, bu kez de Geekbench testinde boy gösterdi. Geekbench’e SM-A226B model numarası ile dahil olan telefon yonga tarafında da MediaTek üretimi Dimensity 700‘ü kullanıcılarla buluşturacak. En azından, Geekbench’e göre.

Bu yonga 6 adet 2.0GHz hızında çalışan Cortex-A55 ve 2 adet 2.2GHz hızında çalışan Cortex-A76 çekirdeklerinden oluşuyor. GPU tarafını ise Mali-G57 MC2‘ye emanet ediyor.

Ayrıca yine teste göre 6GB RAM ile birlikte gelecek olan Galaxy A22 5G Android 11 tabanlı OneUI 3.1‘i çalıştırıyor. Test sonucu ise şu şekilde bizleri karşılıyor:

  • Tek çekirdekte  = 562 puan
  • Çok çekirdekte = 1755 puan

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu