Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy A31 Kullanıcılarına Android 11 Tabanlı One UI 3.1 Müjdesi

Samsung, birkaç cihazını güncelledikten sonra Galaxy A31 içinde beklenen sürümü piyasaya sürdü. Şirket popüler cihazı için Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesini yayınladı.

Galaxy A31 büyük güncellemeye kavuştu

Galaxy A31 için yayınlanan Android 11 güncellemesi, yeni arayüzün yanı sıra Ocak 2021 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor. Öncelik olarak Gübey Koreli kullanıcılara sunulan bu güncelleme, yaklaşık olarak 2.03 GB boyutunda.

Samsung, A31 modelini 2020’nin Mart ayında Android 10 tabanlı One UI 2.0 ile piyasaya sürdü. Şimdi ise cihaz, aradan geçen sürenin ardından One UI 3.1 güncellemesine kavuştu. Bu güncelleme, önceki sürümlerin hatasını kapatarak çeşitli optimizasyonlar getiriyor.

Galaxy A31
Galaxy A31 One UI 3.1 sürümüne kavuştu

Aslında One UI 3.1 arayüzü, bir önceki One UI 3.0‘dan çok farklı değil. Şirket bu arayüzünde kayda değer değişiklikler yapmadı. Yalnızca; kilit ekranı widget, arka planda  video araması, stok uygulamaları yenilemeleri vb. gibi özelleştirmelere yer verdi.

One UI 3.1 ile birlikte cihazlar, Android 11 ile gelen bazı yeniliklere de kavuştu. Örneğin tek seferlik izinler, uygulama izinlerin otomatik sıfırlama, sohbet balonları, konuşmalar bölümü vb. gibi geliştirmeler.

Sizlerde Güney Kore’de yaşıyorsanız; Ayarlar-Yazılım güncelleme-İndir ve yükle seçeneklerine giderek yeni sürümü yükleyebilirsiniz. Ancak farklı bir bölgede yaşıyorsanız yeni sürümün gelmesi biraz zaman alabilir. Güncelleme OTA yoluyla dağıtıldığı için bu süreç birkaç hafta ya da birkaç gün sürebilir. Sabırla beklemenizi tavsiye ederiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu