Samsung

Galaxy A52 Kamera Detayları ile Karşımızda

Güney Koreli teknoloji devi Samsung önümüzdeki günlerde Galaxy A52 modelini tanıtacak. Bugünkü bilgiler ise kamera tarafını netleştiren cinsten!


Birkaç hafta önce Samsung’un sitesinde yer alan ve hemen arkasından birtakım sızıntıyı beraberinde getiren Galaxy A52 bu kez de kamera detayları ile gündeme geldi. Gerek donanım tarafında, gerekse tasarım tarafında netleşmeyi sürdüren telefon diğer “A” serisi üyeleri gibi orta segmente hitap edecek. Peki bugün ortaya çıkan kamera bilgilerine göre A52’nin kameraları nasıl olacak?

Roland Quandt (telefon sızıntıları yapan bir kullanıcı) tarafından yapılan iddialara göre Galaxy A52 arka tarafta dört adet kameraya sahip olacak. Megapiksel açısından alışılagelmiş gözüken bu kamera kurulumu tasarım tarafında alışılagelmemiş olacak. Öyle ki ortaya çıkan render görüntüleri geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy A32 benzeri bir tasarımı A52 modelinde beklememize olanak sağlıyor.

Galaxy A52 64MP Ana Kameraya Sahip Olacak

Arka taraftaki kameralar şu şekilde sıralanıyor:

  • 64MP çözünürlükte 81 derecelik açıyla çekim yapabilen ana
  • 12MP çözünürlükte 123 derecelik açıyla çekim yapabilen ikinci
  • 5MP çözünürlükte 78 derecelik açıyla çekim yapabilen üçüncü (makro)
  • 5MP çözünürlükte 85 derecelik açıyla çekim yapabilen dördüncü (bokeh)

Bunların dışında iki sürüme sahip olması beklenen Galaxy A52, iki farklı ekranı da karşımıza çıkartacak.

5G destekli model 120Hz tarama hızıyla gelirken, 4G destekli modelde 90Hz bulunacak. Ekran boyutları 6.5 inç olurken FHD+ çözünürlüğe kesin gözüyle bakılıyor. Yonga tarafı ise Snapdragon 750 ile destekleniyor. Son olarak 25W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil, 8GB RAM ve 256GB depolamanın telefona eşlik edeceği konuşuluyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu