Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy A52 Render Görüntüleri Yayınlandı!

Dur durak bilmeden pazara yeni telefonlar sunan ve Xiaomi ile birlikte sektörün en üretken firması olarak gösterilen Samsung, bir süredir çeşitli iddialar ile gündeme gelen Galaxy A52 5G modelini yakın zamanda tanıtmaya hazırlanıyor. Daha öncesinde çeşitli sertifikaları almasıyla gündeme gelen telefon, bu kez resmi render görüntülerinin sızdırılmasıyla haberlerimize konu oldu. Peki Samsung’un orta segmentteki yeni kozu neler sunacak?

Galaxy A52 5G AMOLED Ekranla Gelecek

Tasarımsal olarak Note 20 serisini andıran, bu sebepten ötürü de üst segment izlenimi veren Samsung Galaxy A52, 6.5 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlükte AMOLED tabanlı Infinity-O bir ekranla gelecek. AMOLED olması segmentindeki telefonlara nazaran kendisine ekstradan puan kazandırırken, boyut ve çözünürlük olması gerektiği gibi. Ön taraftaki çerçevelerin inceliği de en azından renderi baz aldığımızda oldukça yeterli.

159.9 x 75.1 x 8.4 mm boyutlarında olan Galaxy A52, arka tarafta dört sensörlü bir kamera kurulumuyla gelecek. Bu kurulum az önce de belirttiğimiz gibi Galaxy Note 20, serisindekine benzer ve çıkıntılı. Kurulumun üzerinde yer alan dört sensörün üçü alt alta sıralanırken, dördüncü sensör onların sağ tarafında flaşın hemen üstünde yer alıyor.

samsung galaxy a52 5g press renders by @evleaks 1278x1536 1

Performans anlamında da kafalarda soru işareti bırakmayacak olan telefon, gücünü Snapdragon 750G‘den alıyor. Bu yonga ise 5G desteğini beraberinde getiriyor. Son olarak yeni A52’nin ilk çeyrekte tanıtılmasını bekliyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu