Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy A52 Samsung’un Resmi Sitesinde Fiyatı ve Özellikleriyle Görüldü

17 Mart tarihinde duyurulacak olan Galaxy A52, temel özellikleri ve fiyatıyla Samsung'un resmi sayfasında görülüyor...

Samsung’un orta segmentte konumlandıracağı Galaxy A52 ve A72 modeli, yakın zamanda resmi olarak lanse edilecek. Bahsi geçen her iki telefon hakkında da pek çok sızıntıyı sizlerle daha öne paylaşmıştık. Şimdi ise bu sızıntıların ardından Galaxy A52, temel özellikleri ve fiyatlandırmasıyla Samsung’un resmi sitesinde görülüyor. Böylece kafalardaki tüm soru işaretleri de tamamen ortadan kalkıyor.

Galaxy A52 Teknik Özellikleri Belli Oldu

17 Mart tarihinde tanıtılacak olan Galaxy A52, resmi bilgilere göre 4G ve 5G’li versiyonlar ile gelecek. Şimdi gelin, şirketin resmi web sitelerinde görülen bu telefonun özelliklerine göz atalım…

Galaxy A52

İlk olarak Samsung’un Kenya sitesinde görülen A52 4G, burada 270 Euro’luk fiyat etiketiyle ortaya çıkıyor. Bu rakam, Galaxy A52 5G’den bir hayli daha ucuz olacak. Zira sızıntılara göre 5G’li modelin fiyatı da 365 ile 450 Euro arasında değişecek.

Galaxy A52

Ek olarak yukarıda görmüş olduğunuz resmi özellik listesi, A52 4G modelinin Snapdragon 720G yonga eti ile geleceğini ortaya koyuyor. Ancak 5G’li versiyonda ise daha iyi olan Snapdragon 750G yonga setine yer verilecek. Zaten yonga seti dışında geriye kalan tüm özelliklerin birbirleriyle aynı olması bekleniyor.

Galaxy A52 4G

 

Galaxy A52’nin diğer özellikleri arasında, 6.5 inç AMOLED ekran ile geleceği, 120Hz yenileme hızını destekleyeceği, 64+8+5+2 megapiksel kamera kurulumuna sahip olacağı, ve 25W hızlı şarjlı 4.500 mAh pil ile donatılacağı yer alıyor. Ancak iki modelden birinin 90Hz’lik yenileme hızına sahip olacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Son olarak Kenya web sitesine göre A52’nin, 6GB RAM ve 128GB’lık dahili depolama seçeneğine sahip olduğu gösteriliyor. Tabii daha yüksek olan 8/256GB seçenekleri de görmeyi umut ediyoruz. Bunun içinde 17 Mart tarihini beklemekten başka çaremiz yok.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu