YazılımSamsung

Galaxy A72 Güncelleme Aldı: Uzaktan Eğitim İçin Yeni Efektler

Samsung'un popüler orta seviye telefonu Galaxy A72, yeni bir yazılım güncellemesi aldı. Değişikliklerin tüm detayları haberin devamında;

Güney Koreli Samsung, cihazlarını yeni güncellemeleriyle özelleştirmeye devam ediyor. Şirketin popüler telefonlarından Galaxy A72, şimdi yeni bir güncelleme aldı ve sistem genelinde yeni özelliklere kavuştu.

Galaxy A72 yeni güncellemeyle daha yetenekli

Sammobile internet sitesinin raporuna göre Galaxy A72, A725FXXU2AUE1 yapı numarasıyla yeni sürüme güncellendi. Mayıs güvenlik yamasını beraberinde getiren bu güncelleme, aynı zamanda üçüncü taraf video görüşme uygulamaları içinde bazı özellikler getirdi. Rapora göre A72 kullanıcıları, bu güncellemeden sonra; Zoom, Microsoft Teams gibi uygulamaları video görüşme sırasında arka plan bulanıklığı, arka plan rengi, arka plan özel görüntüleri gibi çeşitli efektler verebilecek.

galaxy a72
A72 kullanıcıları artık üçüncü taraf uygulamalara efektler ekleyebilecek

Ek olarak güncelleme; kamera, çağrı kalitesi ve dosya paylaşımı yöntemlerini de optimize ediyor. Şu an Rusya’daki kullanıcıları sunulan bu güncelleme, birkaç gün içinde tüm A72 sahiplerine de ulaşacaktır.

Galaxy  A72 başlıca özellikler

Gücünü Snapdragon 720G yonga setinden alan A72, 6.7 inç boyuta sahip FHD+ çözünürlüklü bir ekranla geliyor. 90Hz yenileme hızını destekleyen bu ekran, 800 nite kadar parlaklık sunuyor. Pil tarafında ise A72’nin içerisinde 5.000 mAh pil bulunuyor. Ayrıca cihazın 6 GB+128 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip olduğunu da hatırtalım.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu