Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy A82 5G Bakın Nasıl Bir Kamera Çözümü İle Gelecek

Galaxy S21 serisini tanıtan Samsung, şimdi de odağını yeni katlanabilir ve orta segment telefonlarına çevirdi. İşte yakın zamanda gelmesi beklenen Galaxy A82 5G’nin kamera çözümü…

Şu anda sektördeki üreticilerin çoğu, akıllı telefonlarında tam ekran çözümünü kullanıyor. Tam ekran derken aklınıza ZTE’nin Axon 20 modeli sakın ola ki gelmesin. Yani daha basit tabirle küçük delikler ya da benzeri çentik tasarımı gibi çözümler desek daha doğru olur. Zira dünyada ekran altı kamera teknolojisini kullanan, ZTE’den başka bir üretici henüz bulunmuyor. Ancak Samsung, orta sınf telefonlarından biri olacak Galaxy A82 için, farklı bir kamera çözümü kullanacak. Daha doğrusu zaten kullanıyor da, bunu yeni modellerinde de devam ettirecek.

Galaxy A82 açılır kamera ile gelecek

Yabancı kaynaklardan gelen haberlere göre Güney Koreli teknoloji devi, yeni Galaxy A82 modelinde açılır kamera çözümünü kullanmaya devam edecek. Bu kamera çözümü, daha önce Galaxy A80’den aşina olduğumuz gibi yine yukarı doğru açılır ve dönebilen bir sisteme sahip  olacak.

Galaxy A82

Hatırlarsınız Samsung, orta segmentte bulunan Galaxy A80 modelini 2018 yılında piyasaya sürmüştü. Telefonun kamera sisteminde farklı bir çözüm kullanıldı. Koreli dev A80’de; arka taraftan yukarı doğru kaydırılabilir bir kamera modülüne yer verdi. Yani cihaza yerleştirilen kamera modülü, dönebilme özelliği ile hem selfie kamerası hem de arka kamera olarak kullanılabiliyordu.

Bu çözüm, delikli ekranlı telefonlara nazaran çok zekice düşünülmüş bir şey. Zira dönebilen modül sayesinde, ekran delikleri gibi bir derdiniz olmuyor  her iki kameralarla da daha iyi çekimler yapmanız mümkün hale geliyor.

Galaxy A82 5G’li bir işlemci ile gelecek

Galaxy A80’nin halefi olarak gelmesi beklenen A82 5G, adından da anlaşılacağı üzere 5G ağ bağlantısının destekleyecek. Öte yandan şirket bu cihazda, yeni bir yonga setine de yer verecek. Ancak hangi yonga seti olacağı hakkında şu an için kesin bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen A80’nin Snapdragon 730’dan daha yüksek olan bir işlemci olacaktır. Daha fazla detay içinde beklemek şu an için en doğru karar olabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu