DonanımSamsung

Galaxy Book Pro ve Book Pro 360 Kanlı Canlı Sızdırıldı

Samsung'un yeni dizüstü bilgisayarları Galaxy Book Pro ve Galaxy Book Pro 360, tasarımını da doğrulayan canlı görselleriyle sızdırıldı.

Akıllı telefon pazarında aktif bir performans sergileyen Samsung, yakında yeni dizüstü bilgisayarları ile PC alanında da ses getirecek. Güney Koreli üretici kısa süre sonra karşımıza Galaxy Book Pro ve Book Pro 360 modelleriyle çıkacak.

Uzun süredir gündemde dolaşan bu bilgisayarlar, şimdi canlı görüntüleriyle internette sızdırılıyor. İşte Book Pro serisi hakkında her şey…

Galaxy Book Pro Tanıtım Öncesi Karşımızda

Samsung’un yeni dizüstü bilgisayarları Galaxy Book Pro ve Book Pro 360, Kore’nin bir sertifika sitesinde canlı görüntüleriyle sızdırıldı.

Resme göre her iki bilgisayarda çok ince ve hafif bir yapıda olacak. Aynı zamanda bunlardan 360 modelin, tam açıda dönebilen bir ekranla gelmesi bekleniyor.

Teknik özellikler ne yazık ki sertifika sitesinde çok fazla verilmiyor. Ancak canlı resimlere göre analiz yapmamız içinde bizlere fikirler sunuyor. Buna göre Book Pro serisi; gümüş ve beyaz renk seçenekleriyle karşımıza çıkacak.

Diğer yandan her iki bilgisayarda önceden yüklenmiş Windows işletim sistemiyle gelecek. Bu, klavye üzerindeki özel Windows tuşlarıyla açıkça görünüyor.

Güncel bilgilere göre Samsung’un yeni bilgisayarları 13 ve 15 inçlik boyutlarda gelecek. İşlemci olarak ise bu ikili 11.nesil Intel yonga setinden güç alacak. Bunun Intel Core i7 olacağı yönünde sızıntılar var. Ayrıca GPU’nun da Nvidia MX450 olması bekleniyor.

Galaxy Book Pro serisi; LTE ve Thunderbolt4 bağlantılarını destekleyecek. Buna ek olarak yazılım tarafında da bazı işlevleri destekleyeceği söyleniyor. Örneğin; Samsung DeX, SmartThings ve Samsung Notes gibi…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu