SamsungTeknoloji Haberleri

Galaxy Buds Pro Efsane Özellikleri İle Tanıtıldı

Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketlerinden Samsung, merakla beklenen Galaxy S21 serisini resmen tanıttı. Şirket buna ek olarak, yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Pro modelini de duyurdu. Yeni nesil kablosuz kulaklık, özellikle aktif gürültü engelleme işlevi ile ön plana çıkıyor.

Galaxy Buds Pro, daha önceki render görüntülerinde de olduğu gibi, şık ve etkileyici bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Şirketin yeni kablosuz kulaklığı, Dolby Head Tracking teknolojisine sahip, 360 Audio surround ses sistemi ile geliyor. Ek olarak güçlü bir bass performansı ortaya koyan 11mm’lik wooferlar ile de gücüne güç katıyor. Hiç şüphe yok ki bu kulaklık ile, kendinizi adeta diskoda gibi hissedeceksiniz.

Galaxy Buds Pro ANC özelliği ile geliyor

Samsung’un 6.5mm’lik yüksek frekans sürücüleri ile donattığı Galaxy Buds Pro, özellikle ANC desteği ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Eski modellere nazaran ilk defa aktif gürül engelleme özelliği ile gelen bu kulaklık, dışarıdaki sesleri engelleyerek aradığınız kişilerle sorunsuzca konuşmanıza olanak tanıyor.

6.3 gramlık bir ağırlığa sahip olan bu kulaklık, IPX7 sertifikası ile suya karşı dayanıklılık gösterecek. Ayrıca Galaxy Buds Pro’nun harika bir işlevi daha var. Örneğin bir tabletten herhangi bir video ya da film izlediğinizi varsayalım. O sırada diğer bağlı olduğunuz telefona bir arama geldiği zaman, Buds Pro’nuz milisaniyeler içinde bağlanarak o aramaya yanıt verebilecek. Yani otomatik geçiş işlevi, beklediğinizden çok daha hızlı olacak.

Galaxy Buds Pro 1

Pil hakkında konuşacak olursak yeni nesil Buds Pro, tam şarjla 8 saatlik bir kullanım vaat ediyor. Ayrıca kutusundaki şarjı da varsayarsak bu rakam, 20 saate kadar çıkıyor. Ancak gürültü engelleme özelliğinde bu sürenin azalacağını da belirtelim. Raporlara göre ANC aktif olduğu sürece şarj kullanımınız, 5 ila 13 saat arasında değişiklik gösterebilir.

Gel gelelim fiyata. Samsung’un özene bözene tasarladığı bu kulaklık, 250 dolarlık bir fiyat etiketi ile geliyor. Ortalama TL bazında 1.800 Liralık fiyat etiketine sahip olan bu kulaklık, 5 Şubattan itibaren sahiplerine kavuşabilecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu