SamsungYazılım

Galaxy Buds Pro Yeni Özelliklere Kavuştu! Güncelleme 2.26MB Boyutunda

Samsung'un geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklığı, yeni bir güncelleme aldı...

Geçtiğimiz haftalarda ”Unpacked” etkinliğini gerçekleştiren Samsung, Galaxy S21 serisi ve beraberinde de Galaxy Buds Pro adındaki kablosuz kulaklığını tanıttı. Tam bir hafta sonra ise bu kulaklık, yeni güncelleme alarak göze hoş gelen yeniliklere kavuştu.

Galaxy Buds Pro, daha önce piyasaya sürülen kablosuz kulakların aksine, daha geliştirilmiş özellikler ile geldi. Diğerlerine nazaran Koreli üretici bu kulaklığına, aktif gürültü engelleme özelliğini (ANC) getirdi. Aynı zamanda ses ve bağlantı kombinasyonu da mükemmel derecede geliştirildi. Örneğin bir tablete bağlı olan Galaxy Buds Pro, diğer tarafta arama alan bir telefona milisaniyeler içerisinde erişebilme yeteneğine sahip. Şimdi ise Samsung, bir haftalık bu kulaklığı için yeni bir güncelleme sunarak deneyimi daha eşsiz hale getiriyor.

Galaxy Buds Pro ilk güncellemesini aldı

Samsung’un Galaxy Buds Pro kulaklığı, bilindiği üzere Galaxy S21 serisinin yanında tanıtıldı. Ancak Koreli teknoloji devi, tanıtımının üstünden henüz bir hafta geçmesine rağmen Buds Pro için yeni bir yazılım güncellemesi duyurdu. Henüz ilk güncellemesine kavuşan bu kablosuz kulaklık, yeni bir özelliğe de öncülük etmiş oldu.

Değişiklik listesine baktığımız zaman Samsung, bu kulaklığı için çoğunlukla sistemi daha kararlı hale getiriyor. Tabii yeni tanıtılan bir üründe her şey dört dörtlük olarak gelmez. Güncellemeler eşliğinde sistem, daha kararlı hale gelir ve iyileştirilir. İşte Samsung’da Buds Pro için sistemi optimize etti. Ancak yeni bir özellik eklemekten de kaçınmadı.

Değişiklik günlüğüne göre R190XXU0AUA1 yapı numarasına dayanan bu güncelleme, kulaklık içinde yeni bir özellik getirdi. ”İşitme iyileştirme” olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların az duyduğu kulağa daha çok ses vermesi gibi çeşitli özelleştirmeler yapmaya olanak tanıyor. Yani bu yeni işlev sayesinde, zayıf olan kulağınıza sesi daha çok vermek mümkün olacak. Hiç şüphesiz Samsung’u, bu nazik hamlesi için tebrik etmek gerekir. Şimdi gelin değişiklik listesine detaylı olarak bakalım;

Değişiklikler

  • Uyarlanabilen ”işitme iyileştirme” özelliği eklendi
  • Sağ ve sol kulaklıktaki ses dengesi sorunu giderildi
  • Sesli asistan Bixby için geliştirilmiş sesli yanıt işlevi eklendi
  • Sistem kararlılığı ve güvenilirliği arttırıldı

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu