SamsungAkıllı Telefonlar

Galaxy F52 5G Google Play Console’da Görüldü

Yakında tanıtılması beklenen Galaxy F52 5G, birkaç sızıntının ardından şimdi de Google Play Console'da ortaya çıktı...

Akıllı telefon pazarının aktif şirketlerinden Samsung, önümüzdeki günlerde ”F” serisini yeni üyesiyle karşımıza çıkacak. Orta segmentte konumlanması beklenen Galaxy F52 5G, şimdi teknik özellikleriyle Google Play Console sitesinde listelendi.

Çeşitli sertifika sitelerini ziyaret eden Galaxy F52 5G, Google Play Console sitesinde de görüldü ve tanıtıma yaklaştığını bir kez daha gösterdi. Koreli üreticinin ”F” serisi çatısı altında geliştirdiği bu telefon, yine kamera ve oyun odaklı olacak.

Galaxy F52 5G Teknik Özellikler Belli Oldu

Geçen hafta bazı kaynaklar, Galaxy F52 5G’nin yakında Hindistan’da piyasaya çıkacağını iddia etmişti. Bundan hemen sonra Google Play Console’da görülen cihaz, iddiaları doğruladı ve tanıtıma yaklaştığını bir kez daha ortaya koydu.

SM-E5260 model numarasıyla ortaya çıkan F52 5G, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 750G yonga setinden alacak ve 8 GB RAM‘le de desteklenecek. İşlemci özelliklerine ek olarak Samsung bu telefonda, 10802009 piksel çözünürlüklü ekrana yer verecek. Delikli tasarımı benimseyen bu ekran, selfie kamerasına da ev sahipliği yapacak.

Galaxy F52 5G
Galaxy F52 5G Google Play Console’da ortaya çıktı

Güncel bilgilere göre F52 5G’de 25W hızlı şarjı destekleyen 4.350 mAh pile yer verilecek. Bunun yanı sıra cihaz kutudan Android 11 tabanlı One UI 3.1 ile çıkacak ve 5G’yi de destekleyecek.

Kamera özellikleri ise hala belirsizliğini korumaya devam ediyor. Ancak cihazın arkasında en az 48 Megapiksel ana kameraya yer verileceği söyleniyor. Tabii bunu zamanla daha iyi göreceğiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu