Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy M62 ve Dev Pili! Bu mAh ile Elektrikli Araba Çalıştırırız!

Daha öncesinde sık sık büyük pilli telefonlar tanıtan Samsung, çıtayı biraz daha yükseltiyor! İşte karşınızda devasa pilli Galaxy M62!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, son zamanlarda yüksek pil gücüne sahip telefonlar tanıtarak pazarda her türlü kitleye hitap etmek istiyor. Daha öncesinde M21, M30s, M31, M31s gibi birçok cihazına 6.000 mAh pil gücü koyan şirket, bugüne kadar sadece M51 modelinde bulundurduğu 7.000 mAh pili yeni Galaxy M62 modelinde de karşımıza çıkartacak.

Geçtiğimiz günlerde Galaxy S21 serisini tanıtan ve biz de dahil olmak üzere birçok kesim tarafından linç edilen şirket, orta segmentte başarı sağlayarak rakipleriyle durumunu eşitlemek istiyor. En azından Mi 11, Mate 40 ve iPhone 12 serisinin oldukça beğenildiği bir dönemde linç edilen bir seri tanıtan Samsung, hiçbir şirketin vazgeçilmez olmadığının farkında olmalı.

Bunun dışında aldığı FCC sertifikası ile 25W hızlı şarj teknolojisine sahip olacağı öğrenilen Galaxy M62, diğer Galaxy A ve Galaxy M serilerine nazaran biraz daha şanslı. Öyle ki şirket daha önceki cihazlara 15W hızlı şarj desteği koyarken, bu telefon hem pili ile, hem de şarjı ile kardeşlerinden ayrılıyor.

Galaxy M62 FCC Certification 1 e1610764864691 700x620 1 1

Galaxy M62 Aslında Galaxy F62 de Olabilir!

Ortaya çıkan bir diğer bilgi ise, telefonun SM-E625F/DS model numarası ile ABD’de görülmüş olması. FCC sertifikasına göre SM-M62F/DS model numarasına sahip olacak olan telefonun ABD’de farklı bir model numarası ile görülmesi, Xiaomi’nin de sık sık yaptığı “farklı pazarlar, aynı cihazlar ve farklı isimler” politikasının bir gereği olarak görülüyor. Kaynaklar, telefonun ABD’de F62, globalde ise M62 olarak isimlendirileceğini söylüyor.

Son olarak Exynos 9825 yongasıyla birlikte gelecek olan telefon, 6GB RAM ve Android 11 desteğiyle kutudan çıkacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu