Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy Note 20 FE Geliyor! Galaxy Note 21 Ultra’yı Unutun

Samsung’un Note serisinin bitireceği ile ilgili haberlere sürekli olarak bir yenisi daha ekleniyor. Galaxy S21 serisinin üretiminden bu yana ortada dolaşan bu sızıntılar, şimdi tanınmış bir kişinin iddiasıyla tekrardan destekleniyor.

Galaxy Note serisi bitiyor ama…

Uzun süredir Galaxy Note serisinin biteceği ile ilgili haberler alıyoruz. Özellikle geçtiğimiz haftalarda S-pen ile gelen Galaxy S21 Ultra’da, bu iddiaların doğruluğunu ispatlayan en büyük etkenlerden biri oldu. Şimdi ise DisplaySearch analisti Ross Young’tan bazı yeni haberler var. Young’a göre Galaxy Note serisinin kaderi bir hayli karmaşık olacak. ”Galaxy Note 21 ve Note 21 Ultra gerçekten iptal edilecek. Ancak Samsung bu yıl farklı bir politika izleyecek ve Galaxy Note 20 FE (Fan Edition) adlı bir telefonu ile karşımıza çıkacak.

Galaxy Note 20FE

Önceki Samsung FE serisine bakarsanız, Galaxy Note 20 FE modelinin de özelliklerini tahmin etmek çok zor olmayacak. Zira bu telefon, halihazırda piyasada bulunan Galaxy Note 20’nin alt bir versiyonu olacak.

Galaxy Note 20FE’nin özellikleri biraz düşük olacak

Galaxy Note 20, 6.7 inç boyutunda bir ekran, 8GB RAM ve 128GB dahili hafıza ile karşımıza çıkmıştı. Ek olarak cihazda 4.300 mAh’lik de bir pil yer alıyordu. Ancak Galaxy Note 20 FE’nin özellikleri biraz daha düşük olacağı için ufak tefek değişiklikler elbette olacaktır. Örneğin şirket maliyeti düşürmek için cihazın kasasını plastik bir malzeme ile donatabilir. Tabii bunu zamanla daha iyi göreceğiz. Sabırla beklemek şu an için en iyi çözüm olacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu