Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy Note 21 FE İlk Görüntüleriyle Karşımızda! S-Pen Sürpriziyle

Samsung'un bu yıl içerisinde piyasaya süreceği iddia edilen Galaxy Note 21 FE, ilk görüntüleriyle gün yüzüne çıkmaya başladı.

Samsung’un geçtiğimiz yıldan beri Note serisini iptal edeceği söyleniyor. Hatta bunun yerine Koreli üretici yoluna, Galaxy Fold ile devam etmeyi planlıyor. Ancak bunun öncesinde bütçe dostu bir Galaxy Note 21 FE modelinin varlığı hakkında haberler var. Öncelikle herkese Note serisinin temel özelliklerinden bahsedelim, ardından da bu telefonun özelliklerine değiniriz.

Galaxy Note serisi; bilindiği üzere devasa ekranı, devasa pili ve tabii ki de ikonik S-Pen kalemi ile tanınır. Ancak bu özelliklere sahip telefonlar, Note serisinin iptal edileceği söylentilerden sonra ortaya çıkmaya başladı bile. Örneğin son olarak piyasaya sürülen Galaxy S21 Ultra, tıpkı Note serisinde olduğu gibi bir S-Pen kalemi ile geldi. Yani bir nevi Note serisine özgü olan özellikler, artık ”S” serisi telefonlara aktarılmaya başladı diyebiliriz.

Note 21 serisi yoksa Galaxy Note 21 FE var

Samsung, Galaxy Note serisini yaklaşık 10 yıl önce başlattı. Uzun yıllarca gördüğümüz bu telefonlar, kullanıcının da bir hayli ilgi odağı oldu. Ancak son  2 yıldır, şirketin sevilen Note serisini bitireceği ile ilgili haberler ortaya çıkmaya başladı. Yani tüm bu sızıntılar ve iddialar, 2021 yılında Note 21 serisini görmeyeceğimiz anlamına geliyor. Lakin Koreli üretici, bunun yerine daha bütçe dostu Galaxy Note 21 FE modelini piyasaya sürebilir. Zira uygun fiyatlı olması beklenen bu telefon, ilk görselleriyle açığa çıkmaya başladı bile.

Galaxy Note 21 FE

Geçtiğimiz aylarda DSCC kurucusu Ross Young, Samsung’un Note 21’i piyasaya sürmeyeceğini iddia etmişti. Ancak bunun yerine daha düşük bütçeli bir Fan Edition modelinin geleceğini de sözlerine eklemişti. İşte bugün de LetsgoDijital adlı kaynak, Ross Young’un bu iddialarını kanıtlayan bir takım görseli açığa çıkardı.

Galaxy Note 21 FE

Yukarıda da gördüğünüz gibi LetsgoDigital, Galaxy Note 21 FE modelinin tasarımını ortaya çıkarıyor. Bu resme baktığımızda dikkatimizi ilk olarak S-Pen kalem çekiyor. Muhtemelen Samsung, düşük bütçeli Note 21 FE’de, tıpkı S21 Ultra’da olduğu gibi bir S-Pen kaleme yer verecek.  Peki başka hangi özellikler yer alacak?

Teknik özellikler

Her ne kadar doğruluk payı düşük olsa da Note 21 FE; 6.5 inç boyuta sahip AMOLED bir ekran ile gelecek. Buna ek olarak cihaz, ortalama 10-11 saatlik kullanım sunan 4.300 mAh’lik de pil ile donatılacak. Diğer donanım özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak düşük bütçeli olması beklenen bu telefon, söylentilere göre Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak. Aynı zamanda 6/8GB’da RAM’e yer verilmesi bekleniyor.

Fiyatlandırma

Note 21 FE’nin önerilen perakende satış fiyatı, Note 20’ye benzer bir etiket taşıyabilir. Buna istinaden de cihazın, 700/900 Euro arası bir maliyet ile geleceğini söyleyebiliriz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu