Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy Note Serisi İçin Artık Yolun Sonu! Resmen Bitiyor

Galaxy S21 serisinin tanıtımına kadar ki geçen sürede, Galaxy Note serisinin sonlandıracağına dair haberler vardı. İşte o iddialara bir yanıtta güvenilir kaynak Ice Universe’den geliyor. Samsung bu sefer kararlıya benziyor…

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, gelecek yıllarda Galaxy Note serisini satıp satmayacağıyla ilgili ileri geri iddialar vardı. Galaxy S21 serisinin üretiminden bu yana ortada dolaşan bu sızıntılar, şirketin Note serisini bitireceğini ciddi anlamda gösteriyordu. Hatta S21 Ultra modelinin S-Pen ile tanıtılması da bu sızıntıları destekleyen en gerçekçi faktörlerden biri oldu. Şimdi ise Samsung sızıntılarıyla tanıdığımız ve güvendiğimiz isimlerden biri olan Ice Universe, ”Galaxy Note” serisinin kesin olarak biteceğini attığı bir Tweet ile destekledi.

Samsung Note serisini bitiriyor

Samsung’un Note serisini bitirmesinin arkasında çok fazla etken yatıyor. Örneğin geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Galaxy Note 20 serisi, şirketin istediği satış rakamlarına ne yazık ki ulaşamadı. Bu yüzden Note serisinin bitmesi iddialarına destek daha da artmaya başladı. Şimdi ünlü sızıntıcı Ice Universe ”The End” yazan bir Tweet ile Samsung’un Note serisini bitireceğini bir kez daha hatırlattı.

Galaxy Note

İlk cümlemizde de belirttiğimiz gibi Note serisinin sonlandırılması ile ilgili haberler, yaklaşık bir yıldır ortamda dolaşıyor. Ancak iddialarında çok fazla yanılgıya uğramayan Ice Universe ” The End” yazısıyla artık Note serisinin sonlandırılacağını söyledi. Zira geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Galaxy S21 Ultra’nın da S-pen ile geldiğini varsayarsak, böyle bir iddianın doğruluk payı oldukça yüksek duruyor.

Samsung, S21 serisinin lansmanında gelecekteki telefonlarıyla ilgili de bir takım açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında şirket, bir sonraki akıllı telefonların çoğunda s-pen desteğinin olacağına dikkat çekti. Bakalım Koreli üretici bu konuda nasıl bir yol izleyecek?

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu