YazılımSamsung

Galaxy S21 Kullanıcılarına Android 12 Müjdesi!

Google’ın en son ki Android 12 işletim sistemi akıllı telefonlara beta olarak ulaşmaya devam ediyor. Şu anda pek çok cihaz Android 12 beta 2 güncellemesini alırken Samsung ise sessizliğini korumaya devam ediyordu. Ancak bugün ortaya çıkan bir habere göre Koreli üretici Galaxy S21 serisi için Android 12 çalışmalarına başladı.

Bilindiği üzere Google’ın yeni işletim sistemi piyasaya ilk çıktığında, Samsung diğer üreticilere kıyasla biraz daha beklemeyi tercih eder. Ancak biraz zaman geçmesinin ardından Koreli şirket artık yeni işletim sistemini cihazlarda test etmek için kolları sıvar.

Galaxy S21 serisi için Android 12 güncellemesi yakında

Güvenilir teknoloji ajanlarından Max Weinbach, Samsung’un Galaxy S21 serisi için Android 12 çalışmalarına başladığını bildirdi. Güney Koreli teknoloji devi yakın zamanlı bir rapora göre Ekim veya Kasım ayında yeni arayüzünün lansmanını yapacak. Geliştirici konferansında duyurulacak olan bu arayüz One UI 4.0 olacak ve Ağustos ayında da ilk Android 12 beta sürümüyle de karşımıza çıkacak.

Galaxy S21 Android 12
Galaxy S21 Android 12 güncellemesi yakında gelecek

Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesi ilk olarak Galaxy S21 ailesine gelecek. Ardından desteklenen diğer modellerde kademeler halinde bu güncellemeyi alacak. Yeri gelmişken belirtelim Android 12 güncellemesini S21 serisinden hemen sonra; Galaxy S20 ve S10 serisi alacak.

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu