YazılımSamsung

Samsung, Haziran Güncellemesini Google’dan Önce Yayımladı!

Samsung, güncellemelerdeki hızıyla gözleri doldurmaya devam ediyor. Koreli üretici Galaxy S21 ve Z Flip 5G için haziran güncellemesini yayınladı.

Akıllı telefon pazarında bir zamanlar en kötü güncelleme politikasına sahip olan Samsung, son yıllarda büyük adımlar attı ve bu alanda çok iyi bir yere geldi. Koreli üretici artık güvenlik güncellemelerini Google’dan bile önce yayınlamaya başladı. Bu, haziran ayında da değişmedi. Zira şirket Galaxy S21 ve Z Flip 5G için Haziran 2021 güvenlik yamasını Google’dan önce piyasaya sürdü.

Haziran 2021 güncellemesi Galaxy S21 ve Z Flip 5G’ye çıktı

Şirketin bu konudaki başarısı artık göz dolduruyor ve rakiplerini de kıskandırıyor denebilir. Çünkü akıllı telefon pazarında hiçbir şirket yeni ay başlamadan önce güncellemelerini yayınlamıyor. Ancak Samsung, henüz yeni aya girmeden önce bile güvenlik güncellemelerini cihazlarına getiriyor.

Galaxy S21

Haziran ayı güvenlik yaması yukarıda da belirttiğimiz gibi S21 ve Z Flip 5G için çıktı. Bu güncelleme her iki cihaz içinde yeni bir özellik getirmiyor. Ancak sistem kararlılığı konusunda bazı düzeltmeler yapıldığı değişiklik listesinde yazıyor.

Şu anda güncelleme yalnızca iki model için Kore’de piyasaya sürüldü. Şirketin diğer akıllı telefonları da bu güncellemeyi, önümüzdeki haftalarda kademeler halinde almaya başlayacaktır.

Peki siz Samsung’un performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Güncellemeler konusunda üreticinin bu kadar ivme yakalaması bir avantaj mı? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu