Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy S22 Kamerası Hakkında Yeni Gelişme

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bir sonraki amiral gemisi için çalışmalara başladı. Şirket önümüzdeki yılın başlarında yeni Galaxy S22 serisiyle karşımıza çıkacak. Şimdi bu telefon, kamerasıyla gündeme konu oluyor.

Galaxy S22 ToF sensörü atlayacak

Samsung, kamera geliştirme konusunda hiç şüphesiz en iyi üreticilerden biridir. Ancak şirket, ToF sensörü hakkında ne yazık ki tam karar vermiş sayılmaz. Zira bazı modellerinde bunu kullanırken, bazılarında ise iptal etme gibi davranışlar sergiliyor.

Şimdi ise kaynaklardan gelen yeni haberler, şirketin Galaxy S22 modelinde ToF sensörü atlayacağını ortaya koyuyor.

Hatırlarsınız Samsung, 2019’da piyasaya sürdüğü Galaxy S10 modelinde ToF sensöre yer vermişti. Ancak bu serüven Galaxy S20 ve Note 20 serisine kadar sürdü. Şirket, yeni telefonlarında ToF sensörü iptal ederek yardımcı sensörleri kullanmayı tercih etti.

Bugün ortaya çıkan haberlere göre Samsung, bir sonraki Galaxy S22 modelinde de ToF sensörünü atlayacak. Muhtemelen sıvı lens teknolojisi ya da diğer yardımcı kameralara yer verecektir diye tahmin ediyoruz.

Apple’ın LIDAR sensörleri, Samsung’da yer alan Time of Flight sensörlerine benzer şekilde çalışıyor. Mesafe ölçümü ve derinlik işlevlerine yardımcı olan bu sensör, yaklaştırma konusunda da kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

Bakalım Samsung, yeni amiral gemilerinin yarımcı sensörleri için nasıl bir yol izleyecek. ToF sensörünün yerini bu sefer ne alacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu