Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy S22’nin Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Samsung'un 2022 yılında piyasaya süreceği Galaxy S22, yabancı kaynaklar tarafından render görüntüleriyle ortaya çıktı.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung, 2021 yılında yeni orta sınıf ve amiral gemisi telefonlarıyla karşımıza çıktı. Bu yol Galaxy S21 serisiyle hünerlerini sergileyen üretici, 2022 yılında ise en yeni amiral gemisi Galaxy S22 serisiyle karşımıza çıkacak. Şimdi bu telefon, render görüntüleriyle yeni fikirler sunuyor.

Hollandalı teknoloji sitesi LetsGoDigital, kısa süre önce Galaxy S22 modelinin render görüntülerini paylaştı. Resimlere göre Samsung’un bir sonraki amiral gemisi, Olympus ortaklığında geliştirilen kameralar ile gelecek.

Samsund Galaxy S22 İçin Olympus İle Anlaşacak

Raporlara göre Güney Koreli Samsung, yeni amiral gemisi için Olympus ile işbirliği yapacak.

Eski kamera üreticisi olan Olympus, S22’nin büyük lensleri için çalışma yapacak. Ancak bunun yine de bir iddia olduğunu unutmamakta fayda var.

Galaxy S22
Galaxy S22 kamera konusunda çığır açacak

Yukarıdaki resimden de ana kameranın Olympus tarafından geliştirileceğini rahatlıkla görebiliyorsunuz. Hatta dikkatli bakarsanız cihazın arkasında 200 Megapiksel çözünürlükte ana kamera bulunacak. Aynı zamanda S22’nin alt tarafında bir adet de periskop lens yer alacak. Ancak bunun kaç Megapiksel olacağı bilinmiyor.

Akıllı Telefon Şirketleri Kamera Üreticileriyle Ortak Olmaya Başladı

Samsung’un Olympus ile ortaklık kurması kullanıcıların kafasında soru işareti oluşturdu. Zira diğer akıllı telefonlar için lens geliştiren şirket, neden başka bir kamera şirketiyle ortaklık kursun ki? İşte bu soru her ne kadar kafaları karıştırsa da diğer şirketler bu ortaklığa çoktan başladı bile.

Örneğin Huawei, akıllı telefonlarının kamerası için Leica ile ortaklık kurdu. Diğer yandan Vivo, yeni cihazlarında kameraları Zeiss ile birlikte geliştirdi. Hatta son olarak piyasaya sürülen OnePlus 9 serisi de, Hasselblad ortaklığı ile geliştirilen kameralar ile geldi.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda, Samsung’un da bir kamera şirketi ile ortaklık kurması gayet normal olarak karşılanabilir. Muhtemelen şirket kendi yaptığı işlere ek bir şeyler katarak, daha iyi lenslere sahip telefonlar geliştirmeye başlayacaktır.

İşlemci tarafında Samsung’un bir sonraki amiral gemisi, yine pazarlara göre farklı yonga setleriyle donatılacak. Avrupa’daki kullanıcılar için Exynos işlemciye yer vermesi beklenen Samsung, Asya ülkelerinde ise Snapdragon işlemciye yer verecek.

Şirketin bir sonraki Exynos işlemcinin AMDGPU ortaklığında geliştirileceği iddia ediliyor. Hatta bu işlemcinin, Qualcomm’a da direkt olarak rakip olacağı söyleniyor.

Samsung Avrupa’daki kullanıcılar için AMD’li Exynos işlemciye yer verirken, Asya’daki kullanıcılar içinde Snapdragon 895 yonga setine yer verecektir. Qualcomm’un bu işlemciyi de yılın sonlarına doğru tanıtması bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu