SamsungTablet

Galaxy Tab A 10.1 (2021) CAD Görselleriyle Sızdırıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefonlarının yanı sıra yeni tabletlerinin de üzerine çalışmalarına devam ediyor. Bugün güvenilir kişilerden bazıları, şirketin yeni tableti olacağı Galaxy Tab A 10.1 (2021) modelinin CAD görsellerini açığa çıkardı. Böylece tasarım ile ilgili kafamızdaki sorulara da yanıt bulmuş olduk.

Galaxy Tab A 10.1 görüldü

Görünüşe bakılırsa Samsung’un yaklaşmakta olan bu tableti, bir önceki seriye benzer tasarıma sahip olacak. CAD işlemelerden açığa çıkan görüntülere göre yaklaşan Galaxy Tab A 10.1, ekranı gösteren çerçeve ve arka tarafa yerleştirilmiş tekli kamera kurulumu ile gelecek. Ek olarak bunda LED flaş yer almayacak.

Galaxy Tab A 10.1‘in teknik özellikleri şu anda belirsizliğini korumaya devam ediyor. Ancak gelen bilgilere göre tabletin boyutu; 245,2mm x 149,4 x 7,4mm olacak ve 10.inçlik ekranla da donatılacak. Bunun yanı sıra alt tarafta hoparlörler ve şarj içinde C tipi bir bağlantı noktası yer alacak.

a e1611352523874

10.1 inçlik ideal bir boyut ile gelen Galaxy Tab A’nın, üst kısmında 3.5mm’lik kulaklık girişinin yanında bir de mikrofon bulunacak. Ayrıca cihaz, önceki nesil gibi LTE ve Wifi sürümlerine sahip modeller ile karşımıza çıkacak.

Galaxy Tab A 10.1

Diğer yandan yeni Galaxy A Tab A10.1‘in ön tarafında bir selfie kamerası yer alırken, sağ tarafında ise ses ve güç tuşları yer alacak.

Diğer teknik detaylar hakkında ise şu anda bir bilgi bulunmuyor. Ancak önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır diye düşünüyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu