SamsungTablet

Galaxy Tab A7 Lite TENNA Sitesinde Görüldü

Uygun fiyatıyla kullanıcıya hitap etmesi beklenen Galaxy Tab A7 Lite, tasarımını doğrulayan görselleriyle TENNA sitesinde sızdırıldı.

Samsung’un bir süredir piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy Tab A7 Lite modeli, yeni bir sızıntısıyla tekrardan gündeme geldi. Daha önce çeşitli sertifika sitelerini ziyaret eden bu tablet, şimdi ise TENNA sitesinde yeni bir resmiyle ortaya çıktı.

Galaxy Tab A7 Lite piyasaya sürülmeye çok yakın

Galaxy Tab A7 Lite’ın tasarımı zaten çeşitli yerlerde render görüntüleriyle sızdırılmıştı. Lakin TENNA sitesi de bugün bunu yeni bir görüntüyle onayladı.

Koreli üreticinin yeni bütçe dostu tableti; 1340 x 800 piksel çözünürlüğe  sahip 8.68 inç ekranla gelecek. İşlemci tarafında ise bu tablette 2.3 Ghz hızda çalışan sekiz çekirdekli bir yonga seti yer alacak.

Bellek tarafında ise Galaxy Tab A7 Lite, çift bellek yapılandırmasıyla gelecek. Bunlardan biri 3/32 GB diğeri ise 4/64 GB RAM ve depolama kapasitesine sahip olacak.

Galaxy Tab A7 Lite
Tab A7 Lite Tasarım

Cihazın ön tarafında 2 Megapiksel selfie kamerası yer alırken, arka tarafında ise 8 Megapiksel çözünürlüklü ana kamera yer alacak. Tabletin boyutları ise 212.5 x 124×7 8 mm ve ölçülerinde olacak. Ağırlığı ise 350 gram olacak.

Pil tarafında ise Tab A7 Lite’de 5.100 mAh pile yer verilecek. Ancak bir tablete göre bu pil biraz küçük kalabilir. Zira 6.000 veya 7.000 mAh’lik pil beklentileri daha fazla karşılar diye tahmin ediyoruz.

Bütçe dostu olması beklenen bu tabletin fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak yukarıda bahsedilen özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda fiyatın uygun olacağını rahatlıkla anlamak mümkün.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu