Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy XCover 5 Askeri Sınıf Dayanıklılık ile Geekbench’de!

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un her türlü kitleye hitap etme isteği askeri düzeye de yansıyor. Bir süredir var olan Galaxy XCover serisi, zor şartlar altında çalışan ve tabiri caizse “telefon dayanmayan” insanlara hitap ediyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan XCover FieldPro’da bu alana hitap ederken, serinin 2021’deki temsilcisi Galaxy XCover 5 oluyor. XCover 5 bugün Geekbench testlerinde yer alıyor.

Galaxy XCover 5 Çok Sağlam Olacak

Donanımsal olarak büyük vaatlerde bulunmayan; ancak sağlamlık ve malzeme kalitesiyle elimizdeki telefonlara toz yutturan Galaxy XCover serisinin 5. sürümü Geekbench 5’de karşımıza çıktı. Tek çekirdekte 182 puan, çok çekirdekte ise 1148 puan alan telefonun model numarası SM-G525F olarak karşımıza çıkarken, yonga tarafının buram buram giriş segment koktuğunu söyleyebiliriz. Öyle ki telefon, Galaxy A21s’de de gördüğümüz Exynos 850 ile birlikte geliyor.gsmarena 001 2

Bunun dışında 4GB RAM ile birlikte gelen telefon, Android 11’i çalıştırıyor. Son olarak telefonun askeri düzeyde sağlamlık sunduğunu ve suya direnç sağladığını da belirtelim. Bu da maliyeti arttıracağından diğer modellerde olduğu gibi bu model de Türkiye pazarına gelmeyecektir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu