Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy Z Flip 3 Teknik Detaylarıyla Karşımızda! SD888 ve 120Hz ekran

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, yeni yıla Galaxy S21 serisi ile giriş yaptı. Snapdragon 888 yonga setini ilk kullanan gruptan biri olan dev üretici, şimdi de aynı yonga setine sahip katlanabilir telefonu üzerine çalışmaya başladı. İşte Galaxy Z Flip 3 hakkında ilk bilgiler…

Samsung’un geçtiğimiz aylarda çeşitli telefonlar üzerine çalıştığını gösteren birkaç bilgiye rast gelmiştik. O zamanki listede Galaxy S21 serisi, S21FE modeli ve çeşitli katlanabilir ekranlı telefonların varlığından söz ediliyordu. Şimdi ise S21 serisinin tanıtımı gerçekleşince, gözler tabii ki bir sonraki katlanabilir telefon olan Galaxy Z Flip 3 modeline çevrildi.

Galaxy Z Flip 3 geliyor

Daha önce çıkan bilgilere göre Koreli teknoloji devi Samsung, bu yılın ilk çeyreğinde yeni nesil katlanabilir telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu telefonun hangisi olacağı hakkında tartışmalar sürerken, şimdi güvenilir kaynaklardan biri olan TheGalox adlı kişi, bu konuya açıklık getiriyor. TheGalox’un iddialarına göre yeni nesil katlanabilir telefonun adı, Galaxy Z Flip 3 olacak ve bu yılın ilk çeyreğinde de resmiyet kazanacak. Peki Galaxy Z Flip 3 bizlere ne gibi yenilikler sunacak? Eski serideki modellerin açığını kapatabilecek mi?

Galaxy Z Flip 3

Raporlara göre Samsung’un yeni katlanabilir telefonu, performans konusunda kesin olarak büyük bir yükseltmeye öncülük edecek. Gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alacak olan bu telefon, kullanıcıya performans konusunda eşsiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Öte yandan ekran olarak da bir takım yükseltmeler göreceğiz. Raporlara göre Galaxy Z Flip 3, 6.7-6.9 boyutlarında Samsung tarafından üretilecek olan yeni LTPO ekran teknolojisi ile gelecek. Bu aynı zamanda, 120Hz tazeleme oranını da destekleyecek.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Galaxy Z Flip 3‘de bulunacak olan 120Hz’lik ekran, uyarlanabilir özellikte olacak ve güç tüketimini de ona göre en iyi şekilde ayarlayacak.

Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonu, daha küçük bir ön görüş açısına ve dar çerçevelere sahip olacak. Aynı zamanda ekran kırışıklarını da önemli ölçüde azaltabilen ve iyi bir görsel efekt sunan, yeni bir ekran koruyucu cam benimsenecek.

Galaxy Z Flip 3, kamera konusunda da değişikliklere uğrayacak. Daha önceki modellerde bulunan çift kamera kurulumuna nazaran, bu telefonda üçlü bir lens yapılandırmasına yer verilecek. Tabii kullanım sahnesi ve çekim efektleri de geliştirilecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu