Akıllı TelefonlarSamsung

Galaxy Z Fold 3 Hakkında Sürpriz Gelişme! Mix 4’den Önce Gelebilir

Samsung'un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. Cihazın kısa sürede geleceği iddia ediliyor.

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde ilk katlanabilir telefonu Mi Mix Fold ile hünerlerini sergiledi. Cihaz tasarım olarak Galaxy Fold serisiyle benzerlik gösteriyordu. Ancak şirket ne yazık ki ekran altı kamera teknolojisini bu telefonla getirmedi. İşte şimdi haberler iyi. Zira Samsung, ilk ekran altı kameralı Galaxy Z Fold 3 modelini Xiaomi’den önce duyurabilir.

Gelen bilgilere göre Galaxy Z Fold 3, Mi Mix 4‘den önce piyasaya sürülecek ve ekran altı kamera teknolojisini kullanan ilk Samsung telefonu olacak.

Ekran altı kameralı Galaxy Z Fold 3 yolda

Şu anda pek çok kaynak, Xiaomi Mi Mix 4’ün bu yılın ikinci çeyreğinde tanıtılacağını iddia ediyor. Ekran altı kamera teknolojisi ile gelmesi beklenen bu cihaz, kusursuz bir deneyim yaşatacak.

Galaxy Z Fold 3

Ancak ekran altı kamera hamlesini ilk olarak Samsung’dan göreceğiz gibi. İddialara göre Galaxy Z Fold 3, Mayıs ya da Haziran aylarında çıkacak ve kullanıcılara daha erken bir sürede ulaşacak.

Güney Kore’den gelen yeni raporlara göre cihaz, büyük bir katlanabilir ekranla gelecek. Görüntülü arama işlevinde daha da iyi bir deneyim sunması beklenen bu ekran, daha da pratik bir hale gelecek.

Diğer yandan Samsung’un yeni katlanabilir telefonu; 7.5 inç boyutunda ekranlar donatılacak. Şirket bu telefonun ekranını önceki nesile göre (7.6 inç) biraz daha küçültmeyi tercih ediyor.

Ekran boyutunun küçülmesi tabii ki pili de etkileyecek. İddialara göre bu telefonun pili de, önceki nesle göre, (4.500 mAh) biraz daha düşerek 4.380 mAh olacak.

Tasarım açısından ise Galaxy Z Fold 3 önceki neslin görünümünü devam ettirecek. Ancak arka kamera tarafında Galaxy S21 ile benzer bir modüle sahip olacağı da açıkça ortada.

Galaxy Z Fold 3
Galaxy Z Fold 3 Galaxy S21’e benzer kamera modülüyle gelecek

Samsung, yeni nesil katlanabilir telefonda UTG bir cama yer verecek. Dayanıklılık konusunda daha iyi olan bu ekran, S-pen’in de telefona entegre edilmesi için şirkete kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede Samsung, katlanabilir telefonunda da ilk S-pen deneyimini yaşayabilecektir.

Şimdilik cihaz hakkında bilinenler bu kadar. Daha fazla detay için bizi takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu