Samsung

Galaxy Z Fold 3 İçin Beklenen Haber: Seri Üretime Geçildi

Samsung'un yeni nesil katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 için beklenen haber geldi. Koreli üretici nihayet seri üretime geçiyor.

Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Koreli üreticinin yeni nesil makinesi, çeşitli sızıntıların ardından şimdi de farklı bir haberiyle gündeme geldi.

Tanınmış teknoloji ajanlarından Roland Quandt’ın raporuna göre Samsung, en son katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3’ü seri üretime geçirmeye başladı.

Galaxy Z Fold 3 için geri sayım başladı

Samsung’un yeni katlanabilir telefonunu Temmuz ayında piyasaya süreceğine dair iddialar vardı. Başlarda bu konuyu ciddiye alınmazken, şimdi ise cihazın seri üretime geçiyor olması tüm iddiaları doğruladı.

Sızıntıyı yapan kaynak, yeni nesil Z Fold 3’ün tüm bileşenlerinin tedarik edildiğini, bununla beraber lansmana kısa süre kala da seri üretime geçildiğini bildirdi.

Galaxy Z Fold 3

Raporda ayrıca Samsung’un başlarda sınırlı sayıda üretim yapacağı bildiriliyor. Olası bir durum karşısında hazırlıklı olmak isteyen üretici, Z Fold 3’ü başlarda sınırlı olarak üretecek. Ancak işler yolunda giderse bu telefonu daha fazla stokta görmekte mümkün olacak.

Daha önceki bilgilerden yola çıkacak olursak Galaxy Z Fold 3, 120Hz yenileme hızını destekleyen 7.55 inç LTPO AMOLED ekranla gelecek. Son raporlar ise cihaz, Sony IMX471 sensörlü ve 16 Megapiksel çözünürlüklü  bir ekran altı kamera ile geleceğini söylüyordu. Bunun yanı sıra Z Fold 3’ün arka tarafında; geniş, ultra geniş açılı ve telefoto lens yer alacak. Bu lenslerin her birinin ise 12 Megapiksel çözünürlükte olması bekleniyor.

Kaynak
GSMArena

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu