SamsungAkıllı Telefonlar

Galaxy Z Fold 3 Pil Kapasitesi Belli Oldu

Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3, tanıtım tarihine yaklaşırken yeni bir özelliğiyle daha ortaya çıktı. Daha önce çeşitli özellikleriyle sızdırılan bu telefon, yeni bir sertifika alarak lansmana bir adım daha yaklaştı.

Çin’deki 3C sertifika sitesinde görülen cihaz, burada pil kapasitesiyle de onaylandı. Buna göre Z Fold 3’ün pili, önceki nesil Z Fold 2’den biraz daha  küçük olacak.

Galaxy Z Fold 3 çift pille geliyor

3C sertifika sitesinin raporuna göre Galaxy Z Fold 3, 4.275 mAh kapasiteye sahip çift pille gelecek. (2.215 mAh2.060 mAh).

Samsung, çift pili muhtemelen daha dengeli pil ömrü için cihazın iki bölümüne yerleştirecektir diye tahmin ediyoruz.

Galaxy Z Fold 3
Galaxy Z Fold 3 çift pile sahip olacak

Resmi verileri göz önünde bulundurduğumuzda Z Fold 3’ün pil kapasitesi, bir önceki Galaxy Z Fold 2‘den biraz daha küçük olacak. Z Fold 2’de toplam  4.500 mAh pil bulunurken, Fold 3’de ise bu sayı 4.275 mAh’e düşecek.

Şirketin yeni nesil telefonunda pil kapasitesini küçültmesinin sebebi, muhtemelen cihazın daha kompakt bir tasarımla gelecek olmasından kaynaklanıyor. Ancak şirket, bir şekilde bu dengeyi sağlayacaktır.

Yaklaşmakta olan Z Fold 3, ilk kez katlanabilir telefon kategorisinde S-Pen desteğine sahip olacak. Bunun yanı sıra cihazın ekranın da Galaxy Z Fold 2’den biraz küçük olması bekleniyor.

Son olarak Samsung’un yeni katlanılabilir telefonunun Temmuz ayında duyurulması bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu