Teknoloji HaberleriSamsung

Galaxy Z Fold 3 Yeni Bir Sertifika Daha Aldı

Yeni nesil katlanabilir amiral gemisi Galaxy Z Fold 3, Çin'deki 3C sertifika sitesini ziyaret ederek hızlı şarjıyla onaylandı.

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Samsung, yakın zamanda karşımıza yeni nesil katlanabilir telefonuyla çıkacak. Z Fold 2’nin halefi olması beklenen bu telefon, Galaxy Z Fold 3 olacak ve üstün özellikleriyle dikkat çekecek.

Çeşitli sertifika sitelerinde daha önce onaylanan Galaxy Z Fold 3, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken yeni bir sertifika daha aldı. Çin’deki 3C sertifika sitesinde onaylanan cihazın, kaç Watt hızlı şarjıyla geleceği de burada resmiyet kazandı.

Galaxy Z Fold 3 Hızlı şarjı belli oldu

Daha önce 3C sertifika sitesi, Galaxy Z Fold 3’ün pil kapasitesini de ortaya çıkarmıştı. Buna göre şirketin yeni nesil katlanabilir telefonunda çift pil yapılandırmasına ver verilecek. 4.275 mAh toplam değere sahip olan bu pil; 2.215 mAh+ 2.060 mAh’lik iki ayrı pil ile gelecek.

Galaxy Z Fold 3
Z Fold 3’ün hızlı şarjı 3C sertfika sitesi tarafından resmiyet kazandı

Z Fold 3 özellikler

Güncel bilgilere göre Galaxy Z Fold 3, gücünü Qualcomm Snapdragon 888 yonga setinden alacak. Halihazırda pek çok cihaza güç veren bu yonga seti, performans konusunda da eşsiz bir deneyim sunacak. Yonga seti ve pil özelliklerine ek olarak Z Fold 3; 5.4 inçlik harici bir ekranla gelecek. Cihazın dahili ekran boyutu ise 7.5 inç boyutunda olacak.

Güney Koreli üretici yeni katlanabilir telefonunda, IP68 su ve toza dayanıklılık, S-pen desteği ve diğer üst düzey özelliklere yer verilecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu