Akıllı TelefonlarYazılım

Google Android için güzel haber, 6 yeni özellik geliyor.

Android 12 için hazırlanan 6 özelliği Google Açıkladı. Arayüz değişikliği olabilir.

Google Android 12 için hazırladığı özelliklerden bahsederek adrenalini android kullanıcıları için yükledi. Bu haberden sonra birçok android kullanıcısı, gelecek özellikler için araştırmalara koyuldu. Biz bu araştırmayı sizler için basitçe sunduk.

Google Android 12 için müjde

Google Android 12 için 6 özelliği açıkladı. Bu 6 özellik nedir?

Android kullanıcılarının hayatına kolaylık ve sağlık açısından optimize sağlayacak 6 özelliğin içeriğinde güvenlik ve yazılımlı kavramlarda bulunacak. Bu 6 kavramın güncellemesi ise anlık olacak. UX( user experience) özelliğine yatkın yani kullanıcı deneyimi odaklı olacak bu özellikler nelerdir açıklayalım.

 

  • Deprem Özelliği ile sizleri saniyeler öncesinden uyararak tedbir noktasında can kaybını azaltma yönünde olacak. Her süreç geliştirmelerinde daha da bu süre geniş kapsama yayılacak.

Google Deprem Algılama

 

  • Özel olarak mesajların favoriler olarak kaydedildiğinde silinmeyecektir. Kullanıcı deneyimi açısından ölçülebilecektir. Bu sayede optimizeye açık olacaktır.

 

Google favori mesajlar

 

  • Google Asistan ile fatura ödeme gibi birçok özelliği destekleyecek yeni yapay zeka güncellemeleri gelecek.

 

Google Asistan

 

  • Emoji Kitchen ile birçok yenilenmiş emojiler ve stickerlar eklenecek. Bu emojiler öneri sistemine eklenerek daha hızlı bir sohbet deneyimi yaratmak amaçlanmıştır.

 

Google Emoji Kitchen

 

  • Android Auto ile başlangıçta kişiselleştirmelere izin verilecek. Manuel şekilde karanlık mod kullanımı aktif olacak. Whatsapp türevi uygulamalarda da kullanılabilir şekilde optimize olacak.

 

Android Auto Güncellemeleri

 

  • Sesli erişim özelliğinin kapsamlı komutu ile birlikte gezinme ve görme engeli bulunan bireylerin daha kolay kullanımı sağlaması için her zaman güncel tutulacak.

 

Android Sesli İletişim

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu