Yazılım

Google Chrome Yeni Güncellemeleri Artık Daha Erken Alacak

Google Chrome güncelleme döngüsü değişiyor. Artık 94.sürümden yeni güncellemeler daha erken gelmeye başlayacak.

Popüler web tarayıcı Google Chrome, her geçen gün yeni güncellemeler ile daha iyi bir hale geliyor. Şirket şu sıralar ise RAM tüketimi üzerine çalışıyor. Zira kullanıcıların Chrome tarayıcısından beklediği tek çare bu. Çünkü Google, yıllardır Chrome tarayıcısının RAM sorununu çözemedi. Ancak önümüzdeki günlerde şirket bununla ilgili de sürprizler yapacaktır. Şimdi biz asıl konumuza gelelim. Teknoloji devi Google, bugün yaptığı açıklama ile Chorme tarayıcısın güncelleme döngüsünü değiştireceğini duyurdu.

Google Chrome Güncellemeleri Kısalıyor

Geçmiş yıllardan beri Google, her altı hafta da bir Chrome tarayıcısının yeni sürümlerini yayınlıyordu. Tabii ara ara bunun içerisinde güvenlik yamaları da oluyordu. İşte bu yıl itibariyle işin rengi artık değişecek. Zira Google Chrome güncelleme döngüsü, altı haftadan dört haftaya düşecek. Böylece güncellemeleri de eskisinden daha kısa sürede alacağız.

Google, genellikle tarayıcı güncellemesini arka planda yapar. Kullanıcılar farkında olmadan tarayıcıyı yeniden başlattıklarında, yeni sürüm otomatik olarak cihazlara yüklenmiş olur. Böylece yorulmanıza bile gerek kalmadan yeni özellikleri sessiz sedasız deneyimleyebilirsiniz.

Yeni Güncelleme Döngüsü Ne Zaman Başlayacak?

Raporlara göre Google Chrome tarayıcısı, bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek olan 94’üncü sürüm ile, yeni güncelleme döngüsüne geçiş yapacak. Ancak sık sık güncelleme yapmak istemeyen kullanıcılar içinde farklı yenilik sunulacak. Google Chrome tarayıcısı, genişletilmiş kararlı kullanıcılar için güncelleme döngüsünü sekiz haftaya çıkaracak. Tabii güvenlik güncellemeleri ise 2 haftada bir yayınlanacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu