YazılımAkıllı Telefonlar

Google Durdu Hatası Yeniden Başladı! İşte Çözümü

Google Durdu hatası yine yeniden gündemde. Bu sorun yine Android System WebView'den kaynaklanıyor.

Google’ın Android telefonlardaki sorunları devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda kullanıcılar ”Android System WebView” durduruldu hatası ile karşı karşıya kalıyordu. İşte bu sorun bugün yeniden başladı ve Android kullanıcılı ”Google Durdu” hatası almaya başladı. Peki Google durdu hatası nasıl çözülür?

Google sürekli duruyor hatasının çözümü

Google dün Android System WebViev için kendi Play Store mağazasından yeni bir güncelleme yayınladı.

Ancak otomatik olarak yapılan bu güncelleme yine kullanıcıları felç etti. Zira insanlar uygulamalardan birine girmek istediğinde Google durdu hatası ile karşı karşıya kalıyor ve bu durum oldukça can sıkıyor.

Bazı kullanıcılar bu sorunun Google Hizmetlerini kapatsanız bile devam ettiğini söylüyor. Bunun için çözüm yine oldukça basit. Önümüzde yapmamız gereken iki unsur bulunuyor. Bunlardan ilki Android System WebView’in yeni sürümünü beklemek, ikincisi ise ayalardan uygulamanın son sürümünü kaldırmak.

Elbette şu an kimsenin yeni bir güncelleme bekleyecek zamanı yok. Çünkü bu uyarı çok sık çıkıyor ve kullanıcılar artık uygulamalara girerken sıkıntı yaşamaya başlıyorlar.

Dolayısıyla Google durdu hatasını çözmek için yine manuel yollara başvurarak uygulamanın son sürümünü sistemden kaldırmanız gerekecek. Şimdi gelin sözü daha fazla uzatmadan bu sorunu birkaç adımda çözelim;

Google durdu

  1. İlk olarak cihazınız ”Ayarlarına” giriş yapın,
  2. Ardından Uygulamaları Yönet deyin,
  3. Şimdi burada sağ üç noktada tüm uygulamaları ya da sistem uygulamalarını göstere tıklayın,
  4. Hemen sonra uygulamalar arasında ”Android Sytem WebView” uygulamasının üzerine tıklayın ve ”güncellemeleri kaldır” deyin
  5. Tüm bu adımları yerine getirdikten sonra telefonunuz bir kez kapatıp açın, sorun çözülecektir.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu