Güncel Haberler

Google Haritalar İçin Karanlık Mod Müjdesi! Yepyeni Görünüm

Android’de Google  Haritalar kullananlara müjde!  Artık çoğu uygulamada popüler olan karanlık moda kavuşma sırası sizde.


Google, sevilen ve milyonlarca indirilen Google Haritalar uygulamasını nihayet karanlık moda kavuşturdu. İşte detaylar;

Akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi ürünlerde artık karanlık mod popüler hale geldi. Gerek Android kullanıcıları, gerek iOS, gerekse Windows kullanıcıları artık karanlık modu en iyi şekilde deneyimleyebiliyor.

Karanlık mod, cihazlarımıza hoş bir tasarım getirmesinin yanı sıra göz sağlığımız içinde yararlı işler çıkarıyor. Sadece bu da değil. Özellikle AMOLED ekranlı telefonlar için tam bir pil dostu diyebiliriz. Zira telefonların karanlık modda kullanılırken tükettiği pil, gündüz modunda kullanıldığından çok daha az. Yani bu artık kanıtlanmış bir şey.

Şimdi ise geliştiriciler, dikkat ettiyseniz yeni arayüzlerinde ve işletim sistemi güncellemelerinde karanlık modu ön planda tutuyor. Hatta bir nevi uygulamalarla daha uyumlu hale getirilmesini sağlıyor. Tabii bununla birlikte telefonlarımızda kullandığımız uygulamalarda artık karanlık moda kavuşuyor. İşte şimdi bu uygulamalar arasına yeni bir arkadaş daha eklendi. Google Haritalar, Android sürümlerde karanlık moda kavuştu.

Google Haritalar Karanlık Moda Kavuştu

Haritalar uygulaması, Google’ın en popüler ve en önemli hizmetlerinden biri. Bu nedenden ötürü de şirket sürekli olarak güncellemeler yapıp, kullanıcılarını yeni özellikleriyle ödüllendiriyor. Bugün ortaya çıkan bir habere göre Google, sevilen uygulaması Google Haritalar için şimdi de karanlık mod desteğini sunmaya başladı. İlk olarak Android kullanıcılarına(beta) sunulan bu özellik, Haritalar uygulamasını da yeni bir temaya kavuşturmuş oldu.

Eylül Ayından Beri Test Ediliyordu

Google Haritalar için bugün getirilen karanlık mod, geçtiğimiz yılın Eylül ayından beri test ediliyordu. Ancak uzun bir aradan sonra kullanıcılar nihayet bu özellikten yararlanabilecek. Şu anda beta test kullanıcılarına sunulan bu yenilik, önümüzdeki günlerde tüm dünyaya kararlı sürümle birlikte dahil olacaktır.

Karanlık mod, Haritalar uygulamasında da tıpkı diğer uygulamalarda olduğu gibi çalışıyor. Dilerseniz ayarlardaki seçenekten manuel olarak açabilirsiniz. Dilerseniz de sistem temasıyla uyumlu olmasını seçebilirsiniz. Bu sayede otomatik olarak gece ve gündüz moduna kendi kendine geçiş yapacaktır. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yenilik herkes için, önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu