Akıllı Telefonlar

Google Pixel 5a Yeni Görüntüleriyle Ortaya Çıktı! Ne Değişmiş? Bizce Hiçbir Şey

Google'ın bir sonraki modeli Pixel 5a, tasarımını ortaya koyan yeni görüntüleriyle sızdırıldı. İşte özellikleri ve diğer detayları;

 

Arama devi Google, yeni akıllı telefonu Pixel 5a için çalışmalarına devam ediyor. Uzun süredir sessiz sedasız hazırlanan bu telefon, bugün nihayet güvenilir kişilerce gün yüzüne çıkmaya başladı. OneLeaks adlı kaynak, Google’ın yeni Pixel telefonunu birkaç özelliği ve resimleriyle takipçileri ile paylaştı.

Pixel 5a Görüldü

Açık konuşmak gerekirse Pixel 5a’nın detayları hala tam olarak bilinmiyor. Hatta bu telefon en son 4/5 ay önce render görüntüleri ile ortaya çıkmıştı ve bir daha da görülmemişti. Ancak bugün itibariyle Pixel 5a hakkında artık konuşabilmemiz mümkün. Çünkü OneLeaks, telefon hakkında neredeyse bütün temel özellikleri ve merak ettiğimiz çoğu şeyi ortaya çıkarıyor.

Buna göre Google’ın yeni Pixel modeli, 156,2 x 73,2 x 8,8mm boyutlarında gelecek ve ince çerçeveler ile donatılacak. 6.2 inç OLED ekran ile gelmesi beklenen bu telefon, düz ve hoş bir tasarıma sahip olacak.

Pixel 5a

Genel olarak baktığımız zaman bu telefon, bir önceki Google Pixel 5 ile neredeyse aynı tasarıma sahip. Ancak Google yeni Pixel’in de yüksekliği 2.3mm artırırken, genişliği 0.8mm, kalınlığı ise 0.6mm’e kadar azaltıyor. Aynı zamanda güç düğmesini de yeniden tasarlıyor. Özetle Pixel 5’in estetik görmüş hali desek daha yerinde olur.

Pixel 5a

Görüntüleme açısından cihaz, arka tarafta çift kamera kurulumu ve bilinmeyen bir sensör (muhtemelen PDAF) ile gelecek. Ek olarak selfie kamerası da ekranın sol üst köşesinde bulunan deliğinin içerisine yerleştirilecek.

Google yine akıllı telefonlarında ileri düzey yeniliklere yer vermiyor. Gördüğünüz üzere Pixel 5a’da, arka tarafa yerleştirilmiş parmak izi tarayıcı ve 3,5mm’lik kulaklık girişi bulunacak. Tek avantajlı yanı ise streo hoparlör ile donatılacak olması. Hiç şüphesiz bu, her akıllı telefonda olması gereken en temel özelliklerden biridir.

Pixel 5a

Şimdilik Google’ın yeni telefonu hakkında bilinenler bu kadar. Pixel 5’in estetik bulmuş hali olan bu cihaz, bir ihtimal Android 12 lansmanı sonrasında tanıtılabilir. Bakalım Google, yılın ilk lansmanını ne zaman gerçekleştirecek? Bekleyip görelim.

Peki siz tasarımı nasıl buldunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu