Akıllı TelefonlarTeknoloji Haberleri

Google ve Samsung El Ele: Wear OS ve Tizen Birleşiyor!

Google I/O etkinliği tüm heyecanıyla devam ederken ABD'li teknoloji devi, Samsung ile işbirliği yaparak Tizen ile Wear OS'u birleştireceğini duyurdu.

Teknoloji devi Google, merakla beklenen Google I/O lansmanını bugün gerçekleştirdi. Şu an hala konuşmaları devam eden şirket çok önemli bir konuya değindi. Etkinlik sırasında yapılan resmi açıklamaya göre Google, Wear OS ve Tizen platformlarını birleştirecek.

Wear OS ile Tizen birleşiyor

Samsung ile Google‘ın yaptığı bu işbirliği, pil ömründe önemli bir gelişme sağlayacak. Şirketin vaatlerine göre giyilebilir cihazlar aynı zamanda uygulama yükleme süresi ve daha yumuşak animasyon efektlere kavuşacak.

Elbette iki platformun birleşmesi, geliştiricilerin iş yükünü basitleştirecek ve Android platformu için akıllı saat işletim sisteminin omurgasını oluşturacak.

Bu durumdan hoşnut olan Güney Koreli Samsung, bir sonraki Galaxy Watch için bu birleşik platformda çalışacağını doğruladı. Aynı zamanda yakın gelecekteki Fitbit cihazlarda bu yazılımı çalıştıracak.

Samsung yöneticileri bu durum hakkında şöyle konuştu; ”Galaxy Watch’ın en iyi özelliklerini tek bir platformda Google ile entegre edeceğiz”. Ayrıca yeni nesil Galaxy Watch’ın daha uzun pil ömrü olacağına da Google uygulamalarına sahip olacağına da dikkat çekti.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu