OyunAkıllı Telefonlar

GTA 6 Çıkış Tarihi Hakkında Yeni Detaylar Çıktı

Rockstar Games'in bir sonraki planı GTA 6, çıkış tarihiyle birlikte tekrardan gün yüzüne çıktı. Muhtemelen kullanıcılar biraz daha uzun bekleyecek.

Dünyanın en popüler oyunlarından GTA, sürekli olarak yeni versiyonuyla gündeme geliyor. Bazı kaynaklar; GTA 6 oyunun çok yakında çıkacağını iddia etse de, son çıkan raporlar bunun tam tersini gösteriyor.

GTA 5’in piyasaya sürülmesinin üzerinden henüz çok fazla zaman geçmedi. Ancak gündemde sürekli olarak GTA6 çıkacak veya test edilmeye başladı gibi söylentiler yer alıyor. Fakat güvenilir kişiler henüz  böyle bir hazırlığın söz konusu bile olmadığını dile getirdiler.

GTA 6 en az 2023’te gelecek

GTA yaratıcısı Rockstar ve ana şirketi Take Two bu konuda sessizliğini korumaya devam ediyor. Her iki şirkette GTA6 hakkında henüz bir açıklama ya da nasıl olacağına dair resmi bir duyuruda bulunmadı. Tabii GTA5’in yeni piyasaya sürüldüğünü varsayarsak bunu gayet normal karşılamak gerek. Zira her iki şirkette GTA5’in biraz daha gelir sağlamasını ve istediği satış rakamlarına gelmesini bekliyor. Dolayısıyla GTA 6 hakkında konuşmamaları da çok normal.

GTA6
GTA’nın yeni versiyonu en az 2023 yılında gelecek

Rockstar yeni personeller aldı

Son zamanlarda Rockstar şirketinin oyun test uzmanlarını işe aldığına dair haberler çıktı. Herkes bunun GTA6 için hazırlık olduğunu düşünürken, sektörde tanınmış kişilerden ViewerAnon bu durumun tam olarak böyle olmadığını belirtti.

Sektör içerisinden ViewerAnon‘a göre GTA’nın bir sonraki sürümü kesinlikle yakın zamanda gelmeyecek. Hatta şirketin GTA 6’yı test etmesi en az iki yılı bulacak. Dolayısıyla bir sonraki GTA ile tanışmamız da en 2023 yılını bulacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu