OyunAkıllı Telefonlar

Telif Hakları İhlalinden Dolayı GTA Modları Kaldırılmaya Başlandı

Amerikalı yayıncı Take-Two, Grand Theft Auto, Vice City ve San Andreas için birçok modun kaldırılmaya başladığını açıkladı.

Günümüzde kullanıcıların pek çoğu, oynadığı oyunları modlar ile daha keyifli hale getirir. Ancak bu oyun geliştiricileri tarafından çok etik görünmez. Dolayısıyla bu ve benzeri şeyler telif ihlali yollarıyla engellenir. Şimdi ise yabancı basında ortaya çıkan haberler, GTA oyunu için çıkan modların kaldırılmaya başladığını gösteriyor.

Bilindiği üzere GTA Underground; GTA III, Vice City, San Andreas’ta, Manhunt ve Bully haritalarını birleştirmeye yarayan bir moddur. Ancak bu mod, çeşitli platform ve sitelerden kaldırılmaya başladı.

GTA6
GTA6

GTA modları LCS gibi yerlerden kaldırılmaya başladı

Normal şartlarda bu modlar kurar ihlali içermiyor. Ancak Take-Two, bunun ihlal içerdiğini belirtti ve artık kaldırıldığını açıkladı. Tabii mod geliştiricileri yeni önlemler alarak yeniden bir yama piyasaya sürecektir.

 

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu