HuaweiTablet

Harmony OS’lu MatePad Pro 2 Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Huawei'nin bir sonraki amiral gemisi tableti MatePad Pro 2, tanıtım tarihiyle birlikte sızdırıldı. İşte iddia edilen tarih.

Çinli teknoloji devi Huawei, önümüzdeki aylarda büyük bir lansman düzenleyerek P50 serisi modellerini tanıtacak. Kirin 9000 serisi işlemciyle donatılacak olan bu telefonlar, kamera tarafında da yine iddialı gelecek. Buna ek olarak şirket yeni nesil Mate serisi tabletini de önümüzdeki aylarda piyasaya sürecek.  MatePad Pro 2 şimdi de tanıtım tarihiyle sızdırıldı.

Huawei’nin ilk amiral gemisi tableti MatePad Pro’ydu. Bu tablet, Kirin 990 yonga setiyle donatıldı ve 2K çözünürlüklü ekranla geldi. Şimdi ise Huawei Mate serisine yeni bir model daha eklemeye hazırlanıyor. Bir süredir sızıntılarıyla gündeme gelen MatePad Pro 2‘nin tanıtım tarihi netleşmeye başladı.

Çinli kaynaklar tarafından sızdırılan bilgilere göre yeni MatePad Pro, Haziran ayının 2‘sinde tanıtılacak. Bu tarihin öncesinde ise P50 serisinin gelmesi bekleniyor.

MatePad Pro 2
Huawei’nin yeni tableti Harmony OS ile kutudan çıkacak

Huawei MatePad Pro 2 için geri sayım başladı

Amiral gemisi işlemcili Huawei MatePad Pro 2, gücünü yine Kirin yonga setinin en güçlü versiyonundan alacak. Kirin 9000 ile güçlendirilecek olan bu tablet, performans konusunda da eşsiz bir deneyim sunacak. İşlemci özelliklerine ek olarak MatePad Pro 2’de iki farklı ekrana yer verilecek. Bu ekranlardan biri Samsung OLED, diğer ise Huaxing olacak. Her iki ekranda en az 12 inç boyutunda olacak.

Yazılım tarafında ise Huawei’nin yeni tableti Harmony OS işletim sistemiyle gelecek. Hatta şirket bunun için Pad OS arayüzünü de geliştirecek. Bu, mobil telefonlara göre biraz daha farklı yapılandırmaya sahip olacak.

Şimdilik Huawei’nin tableti hakkında bilinenler bu kadar. Yeni bir gelişme olduğunda tekrardan sizlerle paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu