Akıllı TelefonlarOnePlus

Hasselblad Kameralı OnePlus 9 Serisi Çıkış Tarihiyle Karşımızda

2021'in en merak edilen amiral gemilerinden OnePlus 9 serisi, nihayet çıkış tarihiyle açıklandı.

OnePlus, bu yıla damga vuracağı yeni telefonlarının tanıtım tarihini nihayet açıkladı. Genelde sızıntılarıyla adını andığımız OnePlus 9 serisi, şirket tarafından yapılan resmi duyuruya göre 23 Mart saat 10.00‘da tanıtılacak.

Merakla beklediğimiz bu telefonların lansmanı, OnePlus’ın resmi YouTube hesabından canlı olarak yayınlanacak. Bizlerde o gün yayını dört gözle takip ediyoruz olacağız.

OnePlus’ın bugün ki yaptığı açıklamalar sadece tanıtımla sınırlı kalmadı. Çinli üretici aynı zamanda Hasselblad ile ortaklığını da, yine gerçekleştirdiği basın toplantısında açıkladı.

OnePlus 9 Serisi Hasselblad Lensler İle Desteklenecek

OnePlus’ın yeni amiral gemisinin Hasselblad lensler ile geleceğini zaten biliyorduk. Dünden bugüne kadar telefonlar hakkında çıkan sızıntılardan da o bilgilere ulaşma fırsatı bulmuştuk. Şimdi ise şirket, OnePlus 9 serisinin tanıtım tarihinin yanında bu işbirliği de resmi olarak duyurdu. Bu bağlamda tüm OnePlus 9 serisi telefonların hepsi, Hasselblad ortaklığında geliştirilen lensler ile donatılacak.

OnePlus 9 Serisi

OnePlus, İsveçli lens üreticisi Hasselblad ile üç yıllık anlaşma yaptığını duyurdu. Bununla birlikte şirket, gelecek planlarına dair önemli konulara da ayrı bir parantez açtı. Yapılan açıklamaya istinaden OnePlus; önümüzdeki üç yıl içerisinde ABD/Japonya merkezli iki görüntüleme ve bunun çevresindeki dört Ar-Ge laboratuvarı için 150 milyon dolarlık yatırım yapacak.

OnePlus 9 Pro

Doğal Renk Kalibrasyonu ve Dahası

OnePlus 9 serisi, Hasselblad ile birlikte geliştirilen ”Hasselblad Doğal Renk Kalibrasyonu” ile gelecek. Öte yandan kameralar için özel ”Hasselblad Pro modu” da dikkat çeken diğer unsurlardan biri olacak. Bu Pro mod sayesinde; ISO, odak, pozlama süreleri, beyaz dengesi ve bunun gibi pek çok ayarları manuel olarak yapabileceksiniz. Böylece size en cazip gelen fotoğrafı da kendi elinizle ortaya çıkarmış olacaksınız.

OnePlus 9 Modellerinin Bazı Kamera Özellikleri

  • Özel Sony IMX789 Sensör
  • 140 derece görüş alanı destekleyen panoromik kamera
  • Ultra lens ile çekilen görüntülerin bozulmasını engelleyen serbest biçimli lens (OIS)
  • Ön kamerada daha hızlı odaklama işlevine sahip T-Lens teknolojisi
  • 12 bit RAW
  • Videolarda daha gelişmiş HDR desteği
  • 4K/120Fps ve 8K 30Fps video kaydı

Bakalım OnePlus, bunca emeğinin karşılığını almayı başarabilecek mi? Bekleyip görelim.

Kaynak
Gizmochina

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu