Akıllı TelefonlarXiaomi

Her Şeyi Kenara Bırakın! Xiaomi Mi 11 Pro Plus Geliyor

Xiaomi, 2021 yılında bizlere çok fazla sürprizler yapacak. Bu ayın sonlarına doğru birkaç modelini piyasaya sürecek olan Çinli üretici, en çokta merakla beklenen Mi 11 Pro modelini tanıtacak. Ancak Xiaomi, Mi 11 serisini sadece bu iki model ile sınırlandırmayacak. Daha iyi bir model daha yer alacak.

Mi 11 Pro Plus geliyor

Geçtiğimiz haftalarda bazı kaynaklar, Xiaomi’nin ilk çeyrekte Mi 11’in ”Süper Kupa” modelini de piyasaya süreceğini iddia etmişti. Zira 2020 yılına baktığımız zamanda Çinli üreticinin böyle bir telefon sunması yüksek bir ihtimal gibi duruyor.

Xiaomi’nin Süper kupa olarak hazırlığını yaptığı bu telefon, şirketin en üst düzey teknolojileri ile donatılacak ve gerçek üst düzey bir amiral gemisi olacak. Şimdi tanınmış Çinli bloglardan bazıları, Mi 11 Pro Plus olarak adlandırılacak bu telefon hakkında çeşitli bilgiler keşfettiler.

Mi 11 Pro Plus

Xiaomi Mi 11 Pro Plus’ı onaya gönderdi

Kaynakların elde ettiği verilere göre Xiaomi;  Süper Büyük Kupa olarak adlandırılacak yeni bir modeli resmi olarak onaya gönderdi. Mi 11 Pro’nun piyasaya sürüleceğini zaten herkes biliyor. Ancak Çinli şirketin bugün onaya göndermiş olduğu telefon, Mi 11 Pro Plus’ında varlığından söz ediyor.

Mi 11 Pro Plus’ın özellikleri hakkında çok fazla bilgi yok. Ancak normal Mi 11 Pro hakkında bazı yapılandırmaları sahibiz. Buna göre Mi 11 Pro’nun genel görünümü, standart Mi 11 ile aynı tasarımı korumaya devam edecek. Ön tarafta 3200 x 1440 çözünürlüğe sahip 6.81 inçlik 2K ekran ile gelecek olan bu telefon, dört kavisli bir yapıya sahip olacak ve 120Hz yenileme hızını da destekleyecek.

Arka kamera olarak ise Mi 11 Pro’nun standart Mi 11’den farklı olması bekleniyor. Daha öncede çıkan görsellere baktığımızda Mi 11 Pro’nun arka kamera modülü, yatay olarak yerleştirilecek. Aynı zamanda bu modüle bir adette periskop lens eklenecek. Bu modülün, 120x’e kadar yakınlaştırmayı desteklemesi bekleniyor.

Pil hakkında konuşacak olursak Mi 11 Pro, devasa bir boyuta sahip 5.000 mAh batarya ile gelecek. Aynı zamanda 120Wat hızlı şarjıyla da, dakikalar içerisinde dolum gerçekleştirebileceksiniz.

Xiaomi’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi hakkında bildiklerimiz bu kadar. Ancak görünüşe bakılırsa Çinli şirket, bizleri ilk çeyrekte çok fazla modelleriyle tanıştıracak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu