HuaweiYazılım

Honor Kullanıcılarına HarmonyOS Müjdesi!

Huawei akıllı telefonlara özel olarak geliştirilen HarmonyOS, şimdi ise sürpriz şekilde Honor akıllı telefonlarında ses edilmeye başladı.

ABD yaptırımlarından dolayı kendi ekosistemini kuran Huawei, akıllı telefon ve diğer teknolojik ürünleri için HarmanyOS işletim sistemini piyasaya sürdü. Aslında şirket bu işletim sistemini yıllar önceden farklı cihazları için planlıyordu. Ancak yaptırım sonrası Google ile lisansları iptal edilen üretici, şimdi bunu akıllı telefonlarına getirdi. Son zamanlarda HarmonyOS‘un bazı cihazlarda test edildiğini gördük. Özellikle amiral gemisi modeller birkaç aydır bu sistemi test edebiliyordu. Fakat bugün ortaya çıkan bir sızıntıya göre yeni işletim sistemi yalnızca Huawei’lere özgü olmayacak. Aynı zamanda Honor modelleri de bu sistemin tadını çıkarabilecek.

Honor 30 Pro HarmonyOS beta güncellemesini aldı

Bugüne dek Huawei’nin alt markası olarak faaliyet gösteren Honor, 2021’in başlarında farklı bir kişi tarafından satın alındı ve ana şirket ile tamamen bağları koptu. Normal şartlarda ABD yaptırımları Honor’u da etkiliyordu. Ancak şirketin Huawei’den ayrılması, artık onu bağımsız yaptı ve Android güncellemelerini de tekrardan almasına olanak tanıdı.

Honor 30 Pro Huaweinin yeni isletim sistemini beta olarak almaya basladi.
Honor 30 Pro, Huawei’nin yeni işletim sistemini beta olarak almaya başladı.

Ek olarak bazı kaynaklar, HarmanyOS 2.0’ın V30 ve Honor 30 modellerine geleceği açıklandı. Hatta Kirin 810 ve 820 işlemciyi destekleyen tüm modellerinde bu güncellemeyi destekleneceği söylendi. Tüm sızıntılar ardı ardını kovalamaya devam ederken bugün biri gerçekleşti. Huawei, Honor 30 Pro modeli için HarmanyOS 2.0 beta sürümünü test etmeye başladı. Bu sızıntı, Çinli kaynaklar tarafında ortaya çıkarıldı.

HongengOS, önümüzdeki aylarda daha fazla model için kullanıma sunulacak. Halihazırda amiral gemisi modeller bunu deneyimleme fırsatı yakalarken, geriye kalan diğer modellerde önümüzdeki ay yeni işletim sistemini deneyimleyebilecek. Bununla beraber Honor’un akıllı telefonları da Huawei’ler gibi yeni ekosisteme sahip olabilecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu