Akıllı Telefonlar

HTC Wildfire E Lite 1.000 TL Altında Fiyatı ve Şık Tasarımıyla Tanıtıldı

Efsanevi telefon markalarından HTC, bütçe dostu fiyatıyla kullanıcıya hitap edecek HTC Wildfire E Lite modelini tanıttı.

Bir zamanların efsanevi üreticilerinden olan HTC, tıpkı LG gibi pazarda artık namını kaybetmeye başladı. Eskilerdeki gibi adından söz ettiremeyen Tayvanlı üretici, Çinli şirketlerin hüküm sürdüğü pazarda yeni bütçe sınıf akıllı telefonlarıyla rekabet ediyor.

HTC Wildfire E Lite tanıtıldı

Tayvanlı üretici halihazırda birkaç bütçe sınıf telefonu üzerine çalışıyordu. Bunlardan biri olan HTC Widfire E Lite, dün akşam saatlerinde şirket tarafından resmileştirildi. Şu anda Rusya ve Güney Afrika pazarına sunulan bu telefonun, yakın zamanda diğer ülkelere de açılması bekleniyor.

HTC Wildfire E Lite

Bütçe dostu fiyatıyla kullanıcıya hitap eden HTC Wildfire E Lite , 18:9 en boy oranını destekleyen 5.45 inçlik LCD ekran ile donatılıyor. Üst, alt ve kenarlarda kalın çerçevelere sahip olan bu cihaz, ekranın üzerinde sensörleri ve selfie kamerasını barındıran kalın bir çerçeve ile geliyor.

Teknik özellikler

Fiyatına göre makul özellikler ile donatılan HTC Wildfire E Lite, MediaTek’in Helio A20 işlemcisi ile güçlendiriliyor. Ek olarak buna 2GB’da RAM eşlik ediyor. 16GB dahili hafızaya sahip olan bu telefon, microSD kart girişini de destekliyor. Böylece depolama alanını da arttırmanız mümkün oluyor.

HTC Wildfire E Lite

Optikler açısından konuşacak olursak HTC, bu telefonunda VGA derinliğini destekleyen 8 megapiksellik ana kameraya yere veriyor. Ön tarafta ise, 5 megapiksellik bir selfie kamerası bulunuyor.

Son olarak kutudan Android GO ile çıkan bu telefon, 3.000 mAh’lik bir pil ve arkaya monte edilmiş parmak izi tarayıcı ile geliyor.

HTC Wildfire E Lite

Fiyatlandırma

  • Güney Afrika’da 103 Dolar- 728TL
  • Rusya’da 104 Dolar- 735TL

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu