Teknoloji HaberleriHuawei

Huawei Band 6 Şık Tasarımıyla “Bilekliklerin Şahı” Oluyor

Çinli Huawei'nin iki yıldır yeni modelini tanıtmadığı Band serisi piyasaya oldukça iddialı bir dönüş yaptı. Huawei Band 6 şık tasarımıyla tanıtıldı!

En son 2019 yılında “Band” serisine yatırım yapan Huawei, iki yıllık aradan sonra yeni akıllı bilekliği “bir model” atlayarak tanıttı. En son 2019‘un Ekim ayında Band 4 modelini renkli ekran eşliğinde tanıtan üretici, 2020 yılında bileklik tanıtmamıştı. Bugünse yeni bir akıllı bileklik ile özellikle Xiaomi ile arasındaki farkı kapatmayı hedefleyen Huawei, Band 5‘i atlayarak Band 6‘yı tanıttı. Huawei Band 6 iddialı bir tasarımla birlikte geldi.

Huawei Band 6 Tanıtıldı

194×368 piksel çözünürlükte 1.47 inç büyüklüğünde AMOLED tabanlı bir ekranla tanıtılan Huawei Band 6, bir önceki modelden tam %148 daha büyük. Ayrıca bir önceki model IPS LCD tabanlı bir ekranla kullanıcıları selamlarken, bu modelde az önce de belirttiğimiz gibi AMOLED ekran bulunmakta. Bunların yanı sıra çerçeve tarafında da büyük şeyler vaat eden bilekliğin ekran/gövde oranı %64. Yani çerçeveler oldukça ince.

gsmarena 003 1

Tasarım tarafında daha önceki modellerden alışageldiğimiz yuvarlatılmış köşeli dikdörtgen kadranı görmekteyiz. Bu da Huawei Band 6’yı Xiaomi Mi Band serisinden ayıran en büyük fark.

Yalnızca 18 gram ağırlığında olan bileklik sağ taraftaki buton ile kontrol edilmekte. 5ATM‘e kadar su direncine ek olarak düzenli kullanımda iki haftayı bulan pil ömrü, yoğun kullanımda 10 gün civarına düşmekte.

7/24 Kandaki Oksijen Miktarını Ölçebiliyor

“5 dakikalık şarjla 2 günlük kullanım” vaatiyle göz dolduran Band 6, sensörler tarafında da bir ilki karşımıza çıkartacak. Huawei’nin yeni tanıttığı Band 6 modelinde daha önce akıllı bilekliklerde görmediğimiz “anlık kandaki oksijen miktarı ölçme” sistemini kullanıcılarla buluşturacak.

gsmarena 009

Daha önceki bileklikler elbette kandaki oksijen miktarını ölçebiliyordu; ancak sadece siz “ölçüm yap” dediğinizde… Yani yalnızca siz istediğinizde oksijen miktarı ölçülüyordu. Bu modelde ise siz günlük yaşamınızı sürdürürken dahi arka planda kandaki oksijen miktarı ölçülmeye devam edecek.

TruSeen 4.0 kalp atış hızı ölçümü, TruSleep 2.0 uyku takibi ve TruRelax 2.0 basıç takibi gibi Huawei’nin kendi sağlık sistemlerini içerisinde barındıran Huawei Band 6’nın 96 spor modunu desteklediğini de atlamayalım. Tabi bir de, NFC desteğini…

Android 6.0 ve iOS 9.0 üstü tüm cihazlarla uyumlu olan bileklik Bluetooth 5.0 desteği ile birlikte 53 dolardan satışa sunulacak. İlk satış tarihi ve satış konumu ise 4 Nisan ve Malezya olarak belirlenmiş durumda.

gsmarena 006

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu